Wpis z mikrobloga

#gielda #xtb #nas #norwegian

Czy xtb uznalo komus reklamacje w zwiazku z nieprawidlowa liczba sprzedanych praw poboru? Odpisali mi dzisiaj ze posiadajac 1220 akcji bylem upowazniony do 1220 praw poboru, a przeciez to nieprawda bo na kazde 2 akcje mialy przyslugiwac 3 prawa poboru, czyli powinni mi przyznac i sprzedac 1830 praw poboru.

Dobrze to licze czy to jednak ja jestem w bledzie? Jakies rady co dalej robic z nieuznaną reklamacja?
  • 11
@Plokij: Zależy, co było w tej odpowiedzi na reklamację.
Według tego: https://media.uk.norwegian.com/news/norwegian-announces-terms-of-the-contemplated-capital-raise-of-up-to-nok-6000-million-426548
Each existing shareholder will be granted 3 subscription rights for every 2 existing shares registered as held by the shareholder as of the expiry of 4 May 2021

Czyli 3 prawa za 2 akcje. Ale nie wiem, jak XTB to liczy. Może oni liczą 1220 praw poboru, ale po cenie 50% wyższej?
@Kuklak akurat cena była wręcz mocno zanizona, o to tez składałem reklamacje, oczywiście też nie uznali. Ale tak tego nie zostawie, zostaje mi chyba iść z tym do sądu.
@Kuklak tak mi napisali: w odpowiedzi na Pana reklamację z dnia 11 maja 2021 r. przesłaną za pośrednictwem formularza elektronicznego umieszczonego w Pokoju Inwestora, dotyczącą wątpliwości co do składanych zleceń oraz w związku z wyrażoną przez Pana zgodą na dostarczenie odpowiedzi pocztą elektroniczną, informujemy co poniżej. Z analizy reklamacji wynika, że dotyczy ona sytuacji na rachunku inwestycyjnym o numerze login. Zgłosił Pan następujące żądania: „1. Korekta ceny sprzedaży praw poboru NAS.NO do
@AshtarPL Tak to wyjaśnili:

Po ponownej analizie reklamacji informujemy, że prawa poboru zostały sprzedane 10 maja 2021 r. o godzinie 13:06:13 po cenie 7.6462 NOK. Z uwagi na fakt przyznania 3 praw poboru za 2 akcje, otrzymał Pan 11.475 NOK/akcje (7.65*3/2). Sprzedaż praw poboru nastąpiła natychmiast po uzyskaniu informacji o otrzymaniu tychże praw.
@AshtarPL czyli że niby ta cena która widzę w aplikacji 11.475 to nie jest cena sprzedaży prawa poboru tylko kwota która dostałem za każdą posiadana akcje, trochę to dziwne ale już nie wiem czy da się coś więcej z tym zrobić.
@Plokij: podobnie jak norwegian, pisali przed splitem że inwestorzy nie mają się o co martwic że akcję tracą na wartości. Zrobili dodruk i już nie ma szans żeby odzyskać swoje pieniądze bez obniżania progu.
@AshtarPL no nie byla to udana inwestycja, ale dopóki nie zbankrutują to jest szansa że odrobimy straty nawet jakby trzeba było poczekać kilka lat. Może przywrócą kiedyś loty długodystansowe.
@Plokij: oczywiście szansą jest i dlatego trzymam i jak mam za co to dokupuje. Jednak licząc że 100 akcji kupionych po 3 nok to teraz jest to jedna akcja za 11..
Czyli prawie 3000% do tego poziomu 3 nok.