Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pytanie z kategorii #apple #imac

Mirki, potrzebuję pomocy/porady/opinii w temacie zakupu iMaca. Na szali leży nowy 24" 8 core GPU oraz 27" 2020 i5. Oba modele mam szansę kupić taniej jak w oficjalnym sklepie, w takiej samej cenie.

Plan jest postawić w domu all-in-one do pracy biurowej i oglądania VOD w najlepszej możliwej opcji tj. 4K.

Na plus modelu 2021 to procesor M1, jeden kabel magnetyczny i Touch ID w klawiaturze.

Zaletami modelu 2020 to rozmiar, wsparcie HDR, więcej portów z tyłu.

Zastanawiam się jak długo Intel będzie wspierany nowymi aktualizacjami OS lub dostępnością aplikacji. Apple w przeciągu 2 lat chce przenieść architekturę w pełni na M1.

Waszym zdaniem brać 27" na Intelu do codziennej pracy czy inwestować w 23,5" z potencjałem?

Dzięki za podpowiedzi.
  • 5
Waszym zdaniem brać 27" na Intelu do codziennej pracy czy inwestować w 23,5" z potencjałem?


@CzymSie: intelem nie ma co sobie głowy zawracać, to procesor z poprzedniej epoki, wymaga aktywnego chłodzenia, jest wolniejszy etc. Wszystko teraz idzie na M1. 23,5' nie jest jednak niczym wyjątkowym i na twoim miejscu brałbym maca mini z M1, albo macbooka air i zewnętrzny monitor 27'' po prostu dokupił.