Wpis z mikrobloga

To niesamowite ze nie znam prawie zadnego słówka po niemiecku mimo ze sie go uczylem 6 lat xD od 4. Podstawowki do 3. Gimnazjum
  • 30
  • Odpowiedz
  • 1
@mleko23 myślałem, że tylko ja tak mam.
Znam słówko liebling, np. Mein lieblingsfarbe ist blau.
Mein lieblingsfilm ist...

Mein hobby ist

I w zasadzie to jeszcze że dwa dni tygodnia. To wszystko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@mleko23: xD ja niemieckiego uczyłem się ostatnie dwa lata podstawówki, 3 lata gimnazjum i 4 lata technikum.
Rok przed emigracją do Niemiec edukację zaczynałem od zera bo gówno umiałem i w sumie 1 miesiąc jakiegoś duolingo czy innego busuu działa lepiej niż cały rok edukacji.
To nie wina szkoły tylko otaczania się językiem, gdybyś od małego oglądał filmy, seriale, youtuby i grał w gry po niemiecku a nie po angielsku
  • Odpowiedz
@Qiudo: Jak wiadomo Zug to pociąg, a Anzug to pospieszny ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak for real, mocno się zgadzam z wyższą skutecznością nauki przez otoczenie językiem. W sumie 13 lat niemieckiego w szkole (podstawówka, gimnazjum, technikum) + mieszkanie na granicy z Niemcami do momentu wyjazdu na studia. O wiele więcej zapamiętałem z samego otoczenia się językiem niż ze szkoły - bo jednak na zakupy
  • Odpowiedz
@mleko23: Też się uczyłem niemieckiego 6 lat i pamiętam jedynie "ein, zwei, drei" tylko dlatego, że nazywał się tak podręcznik xD A pisownia tych wyrazów nie jest pewnie poprawna, pamiętam tylko wymowę.
Podobnie mam z j. francuskim, 3 lata nauki w liceum i... nie znam nawet jednego słowa. W sumie to nawet tego nie próbowali uczyć, na lekcjach mieliśmy historie Francji i architekturę Paryża, oczywiście po polsku. No i parę
  • Odpowiedz
@mleko23: ja tylko pamiętam jak jest po niemiecku świnka morska. Tak długo śmialiśmy się w szkole, że tego nie da się zapamiętać, że tylko to zapamiętałam. A teraz zmienili świnkę morską na kawie domową i nawet nie wiem czy moje słowo jest aktualne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  • Odpowiedz
@WolfSky: po prostu sie nie chciales uczyc, jak tysiace przed toba. Byles leniwym korniszonem i nie zwalaj tego na system - dobrze znam ludzi podobnych do ciebie i wy zawsze tak pieprzycie :).
  • Odpowiedz