Wpis z mikrobloga

#bitcoin Czy jednorazowy backup portfela pozwoli po ewentualnej utracie danych odzyskać całą kwotę przechowywaną w nim przed utratą danych?
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotrrs11: A tak konkretniej to zależy. Portfel bitcoina generuje do każdej transakcji osobny adres. W początkowej puli jest ich 100. Jeśli przekroczysz ilość wygenerowanych na początku adresów to możesz stracić bitcoiny. Jeśli nie przekroczysz to nie stracisz.
  • Odpowiedz
@nvll: Jakieś źródło tych rewelacji? Mam kilka portfeli, w każdym kilka adresów. Dla zabawy przelewałem sobie trochę z jednego do drugiego, ale przestałem ze względu na opłaty transakcyjne. Zbackupowałem sobie jeden z portfeli i wykonywałem przelewy "na sucho", potem odtworzyłem portfel z backupu i po kilkunastu minutach sieć "ustaliła" mi właściwy poziom bitcoinów w portfelu.

Kantory typu mtgox generują nowy adres dla każdego zasilenia, ale równie dobrze można wysyłać bitcoiny
  • Odpowiedz
@zakowskijan72:

The wallet contains a pool of queued keys. By default there are 100 keys in the key pool. The size of the pool is configurable using the "-keypool" command line argument. When you need an address for whatever reason (send, “new address”, generation, etc.), the key is not actually generated freshly, but taken from this pool. A brand new address is generated to fill the pool back to 100.
  • Odpowiedz
@nvll: If you backup your wallet and then create more than 100 new addresses, the keypair associated with the newest addresses will not be in the old wallet because the new keypairs are only known after creating them. Any coins received at these addresses will be lost if you restore from the backup.

Ja miałem rację, bo nie generuję pierdyliarda nowych adresów, tylko cały czas używam kilku do wysyłania i
  • Odpowiedz