Wpis z mikrobloga

Muzyka lat 90 to #!$%@? majstersztyk. Człowiek po latach wraca i odkrywa na nowo te utwory czy polskie czy zagraniczne same perełki są. To co teraz jest na topie to gówno (°°

#muzyka #90s
  • 133
  • Odpowiedz
@takelbery: Nie jest boomerstwem stwierdzenie, ze kilkanascie lat temu zycie w Wenezueli bylo lepsze bo kazdy to widzi. Podobnie jest z muzyką. I akurat stwierdzenie "kiedys to bylo" jest tutaj absolutnie uzasadnione. Na szczescie o ile do czasów dobrobytu w Wenezueli za bardzo powrócić sie nie da to do hitów z lat 90 jak najbardziej :)
  • Odpowiedz
@geuze: Ależ słucham. Ja nie mam pretensji, tylko właśnie zauważam, że kiedyś muzyka popularna była bliżej tej poezji śpiewanej czy kultury "wyższej". Nie żalę się na to ani nic, bo jak ktoś chce, to może łatwo słuchać muzyki, jakiej chce i ma wybór, to tylko obserwacja dotycząca piosenek z pierwszych miejsc list przebojów.
  • Odpowiedz
W jaki sposób chcesz obiektywnie mierzyć jakość muzyki?


@adibor: pewne rzeczy można zmierzyć - poziom techniczny, instrumentalny, jakość produkcji. A ta jest teraz naprawdę TOP, w domowym zaciszu można nagrać płytę, która będzie technicznie brzmiała lepiej niż studyjne produkcje sprzed wielu lat.

To ta od "nie umiem być
  • Odpowiedz
@geuze: Nie no oczywiście, że znajdziesz też takie. Ale obecnie prawie w ogóle nie ma piosenek pop z tekstem na poziomie. Wątpię, by np. Turnau ze swoją "Bracką" czy "Cichoszą" by się przebił w obecnych latach.
  • Odpowiedz
Nie sądzę, że to przypadek, że disco polo przeżyło w ostatnich latach taki renesans.


@Emes91: ale pamietasz, ze lata 90 to wlasnie lata, kiedy disco polo swiecilo najwieksze triumfy? XD niezly fikol, podziwiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tymi tekstami tez bym sie nie rozpedzal - Barbie Girl czy inne utwory Aqua czy innego Scootera jakos tez dupy nie urywaja... ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Już pewnie ze sto razy to tu napisano, ale co za #!$%@?. Oczywiście sztuka lat '90 to same perełki. XDD
Szkoda tylko, że ludzki mózg jest tak #!$%@?, że całej rzeki gówna sie po prostu nie pamięta, bo nie warto. Za 30 lat to samo usłyszymy o latach obecnych z ust osób urodzonych na początku XXI wieku.
  • Odpowiedz
Wątpię, by np. Turnau ze swoją "Bracką" czy "Cichoszą" by się przebił w obecnych latach.


@Emes91: no nie wiem, zobacz jacy artyści tworzą chociażby "Męską Muzykę", Waglewski, Fisz, Emade, Maleńczuk - przeżywają ostatnio drugą młodość XD Młodzież słucha teraz Tacofinade i innych artystów, których teksty są bardziej bliskie im problemom, o których pewnie nawet nie słyszałeś (zarówno o artystach jak i tematach, które dotykają nastolatków). Sposób słuchania muzyki się zmienia,
  • Odpowiedz
@geuze: Ja pracuję z młodzieżą, więc coś tam o ich problemach wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). I sorry, z całym szacunkiem do Zeitgeistu, ale olbrzymiej większości tekstów rapowych nie uznałbym za "sztukę wyższą". Nie uznawałbym wulgarności i rymów częstochowskich za po prostu "alternatywną" formę przekazu.

Aczkolwiek good point z Męskim Graniem, robią fajne rzeczy.
  • Odpowiedz
@Emes91: no cóż - gdybym się interesował bardziej muzyką, tak jak to było kiedyś, gdy mieliłem nawet kilkadziesiąt albumów na miesiąc to bym sypał przykładami jak z rękawa, ale wypadłem z obiegu XD Z resztą nawet w mainstreamowym radiu wyłapuję perełki, w holenderskim NPO3 codziennie od 21 do 24 lecą audycje z wywiadami, alternatywą, indie itd, ostatnio coś takiego złapałem:

olbrzymiej większości tekstów rapowych nie uznałbym za "sztukę wyższą


@
  • Odpowiedz
Z resztą nawet w mainstreamowym radiu wyłapuję perełki, w holenderskim NPO3 codziennie od 21 do 24 lecą audycje z wywiadami, alternatywą, indie itd, ostatnio coś takiego złapałem:


@geuze: No ale nie bez powodu tego rodzaju muzyka jest nazywana "alternatywą" albo "indie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz