Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czuję się strasznie samotny. Od 2 lat nie wyszedłem z domu w celach towarzyskich. Wcześniej miałem znajomych ale czułem że do nich nie pasowałem i traktowali mnie trochę niepoważnie. Właśnie 2 lata temu się od nich odciąłem i raczej czuję się lepiej niż wtedy. Większość jednak to były moje błędy, dawałem się traktować bez szacunku i nie bylem asertywny. NIestety mam jakiś dziwny lęk spotkania ich, bo odciąłem się od nich bez słowa i ten lęk mnie stopuje przed wieloma czynnościami w życiu. Nie wiem czemu ale boję się że jak ich spotkam to będę się tłumaczył i będzie mi wstyd. Chociaż wiem że nie powinienem tego robić i nie mam powodów do wstydu. Gdzieś tam z tyłu głowy ciągle siedzi moja stara mentalność zgadzania się na wszystko i przytakiwania.
Czy mogę sobie z tym poradzić jakoś samemu? Byłem u specjalisty wcześniej podczas #depresja jednak o tym nie wspomniałem.
Czy powinienem się znowu udać do terapeuty?
#samotnosc #fobiaspoleczna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60bbcd0a9f68b4000a9c46e4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Terapia nie zaszkodzi. Oczywiście łatwiej odnowić kontakt niż poszukać kogoś nowego, ale rozważ czy jesteś gotów zapłacić cenę ponownego wejścia w towarzystwo od którego uciekłeś. Wygoogluj:wolontariat i nazwę większego miasta w twojej okolicy. Jest tam pewnie pełno różnych projektów w których możesz wziąć udział. Kto wie co to przyniesie, kogo poznasz...
OP: @Matemit
Staram się jednak jest to dość trudne dla mnie. Jestem raczej introwertykiem i nieśmiałą osobą, nie potrafię charyzmatycznie zagadywać itd. Na uczelni mam jakiś znajomych, ale poza sprawami uczelnialnymi to praktycznie nie utrzymujemy ze sobą kontaktów. Nie mam z kim wyjść np. na piwo i nie umiem takich osób znaleść. Wcześniej poznawałem osoby właśnie w szkole

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri