Wpis z mikrobloga

  • 0
Elo mirki, mam problem z mastercamem, chce przeprowadzić planowanie powierzchni korpusu, w płaszczyźnie jest rowek przechodzący przez całą jego długość tak że dzieli płaszczyznę na dwie choć w przygotowce jest tam jeszcze materiał. Przy wyborze łańcucha z punktów jak i innych metod pojawia mi się komunikat, granica materiału nie jest zdefiniowana i na tym umiera. Mógłbym oczywiście narysować płaszczyznę i zrobić to planowanie jednak czy wie ktoś jak poradzić sobie z tym pojawiającym komunikatem w normalny sposób?
#mastercam #cnc #obrobkametali #obrobkaskrawaniem #polibuda
  • 2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wayatt: operacja 2d? Może niedomknięty łańcuch. Operacja planowania nie lubi też kiedy zaznaczasz wysepki w środku. Jeżeli dla wydajności chcesz pominąć ten rowek to zaznacz dwa obszary osobno, albo użyj pocketa i w kompensacji łańcucha wpisz coś w minus(w polskiej wersji językowej to chyba kieszeń)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wayatt: aaa i jeszcze jedno, wszystkie operacje w mastercamie domyślnie mają gdzieś czy w przygotówce jest materiał czy nie. Będą pracowały w zaznaczonym obszarze niezależnie od tego czy jest z czym pracować chyba że wyraźnie zaznaczysz opcje wybierania resztek/obcięcia obróbki tylko do kontaktu z materiałem
  • Odpowiedz