Wpis z mikrobloga

Nie jestem za bardzo w temacie soczewek i chciałbym się w tej kwestii trochę dowiedzieć.

Chciałem sobie kupić jakieś soczewki, bo w okularach chyba mi nie najlepiej albo dobrałem beznadziejne oprawki i źle w nich wyglądam. W każdym razie trochę mi w nich niewygodnie i po prostu źle się w nich czuję.
Póki co patrzyłem sobie tylko ceny soczewek torycznych (według okulisty posiadam astygmatyzm) i średnia za jakieś 6 sztuk to mniej więcej 80-100 złotych.
Zakładając, że mam na jednym oku inną wadę i na drugim inną, to za każdym razem muszę kupować dwa opakowania? Czy jest możliwe, że kupując jedno opakowanie to z tych 6 sztuk 3 sztuki będą na jedno oko, a kolejne 3 na drugie?

Póki co nie byłem z tym u żadnego specjalisty. Czy wystarczy, że pójdę do okulisty, gdzie miałem prowadzone badania wzroku (między innymi to gdzie musiałem patrzeć na ten nieszczęsny balonik) i on mi poda wszystkie te informacje typu moc, krzywizna i średnica? Czy może muszę iść do optometrysty? U tego pierwszego byłem na NFZ, a u tego drugiego też się da czy może usługi są świadczone raczej tylko w trybie prywatnym?

Soczewki to dla mnie taka opcja tymczasowa, bo chciałbym w przyszłości jak uzbieram pieniądze zrobić laserową korekcję wzroku i uwolnić się od jakichkolwiek okularów czy soczewek.
Twarz według tego co widziałem na obrazku mam sześciokątną (z tym, że mam trochę wysokie czoło). Zgodnie z obrazkiem z dobranymi do twarzy okularami mi pasują takie okrągłe. Tyle, że nie jestem fanem okularów ala Harry Potter czy Morawiecki i osobiście wolę takie bardziej kwadratowe, ale jestem skazany tylko na okrągłe.
https://stylistkaoprawokularowych.pl/dobor-okularow-do-ksztaltu-twarzy-na-czym-to-polega/ - na tej stronie jest ten obrazek z kształtem twarzy i dobranymi okularami.
Oczywiście może być też tak, że ta kwalifikacja pod względem kształtu twarzy to bujda i ewentualnie muszę próbować różne kształty oprawek.

#okulary #soczewki #astygmatyzm #wzrok
  • 3
@Masterpolska94: Przed doborem soczewek i tak robią Ci wszystkie te badania w salonie, bo muszą mieć pewność, że są dobrze dobrane, więc nawet nie musisz znać swojej wady. Zwykle to jest za darmo przy zakupie. Widziałam sprzedawane na sztuki, ale zwykle się normalnie kupuje dwie paczki, w Vision Express ostatnio była jakaś promka i za tę drugą oddawali hajs i oczywiście wszystkie badania za darmo itd.