Wpis z mikrobloga

Zapukała z godzinę temu do mojego mieszkania para młodych ludzi (na oko 25 lat) z prośbą o... jedzenie. Są bezdomni i jadą na stopa od dwóch dni do Wrocławia gdzieś ze Śląska. Mają w Breslau jakąś ciotkę, tutaj też pracy będą szukać. Dałem im kawałek z dzisiejszego obiadu (moje zajebiste gołąbki) i dychę, którą uzbierałem z klepaków porozrzucanych po domu. Podziękowali, niczego nie ukradli.

Wyglądali jak normalni, młodzi ludzie. To straszne, że na ulicy lądują już nawet niewiele starsi ode mnie. Widać każdemu może się źle powieść i przyczyną wcale nie musi być pijaństwo czy rodzinna patologia.

[ #trudnesprawy #bezdomni #polska ]
  • 4
  • Odpowiedz
@McQueen: z Polski do Holandii 11 godzin autostopu. Praca na nielegalu na farmie nie bylo latwo znalezc ale sie dalo. KILKANASCIE RAZY z marszu rok po roku. Dalo sie bo chec pracy byla. Obecnie pracowac mozna w calej Europie legalnie......................nie bezdomnosc jest problemem tylko brak checi i lewe raczki do roboty
  • Odpowiedz
@o90: Czy ja wiem. Skoro do Wrocławia do rodziny się udają aby min. znaleźć pracę to jednak jakieś chęci są. Ja się powoli przygotowuję do emigracji i też im to doradziłem, ale dobrze, że chcą przynajmniej coś zarobić na start. W ciemno to też trochę strach bez pieniędzy jechać za granicę.
  • Odpowiedz
@McQueen: pierwszy raz jadac na zachod mialem ze soba 10 marek. Niemieckiemu celnikowi zeznalem ze mam 100 wiec od odpowiedzial 'ok to tylko na pare dni' , 'jasne' odpowiedzialem :) Bylem 3 miesiace. Z praca na nielegalu. A teraz ? to wszystko takie banalne. Jedziesz gdzie chcesz robota legalna internety satelity przeminelo z wiatrem za pol godziny koncze robote na legalu przyjechalem na sezon mija 10 lat :)
  • Odpowiedz
@o90: Niektórym się udaje, innym nie. Mój kolega pracował 2 miesiące legalnie w Niemczech. Wszystko ok, wrócił do Polski, parę miesięcy pojechał do tego samego zakładu i go wydymali. Po miesiącu nie zapłacili mu ani grosza. Ale wiesz - różni są ludzie. Jedni się boją, a inni nie i śmiało idą w nieznane światy. ;)
  • Odpowiedz