Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakieś doświadczenie z pociągami w Niemczech? Poleciłby ktoś jakieś stronki/aplikacje do sprawdzenia, czy zręcznego śledzenia przyjazdów i odjazdów. Jak mniej więcej wygląda kupno biletów, automaty/online czy apki. Jak załatwia się miesięczny, czy jest możliwość przez internet? Widziałem coś o kartach ala "gift card" gdzie kupuje się za 20-50-100euro i czym częściej się ją używa, tym większe rabaty.

Przez jakiś czas będę musiał dojeżdżać do pracy pociągiem (15-20km) Na wschodzie Niemiec od Halle do Landsberg. Jak by ktoś mógł coś doradzić, to był bym wdzięczny.

#emigracja #niemcy
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CzasWyjechac: automaty na trasy lokalne internet na dłuższe trasy kupno biletu z jakimś tam wyprzedzeniem najczęściej daje rabacik

Gift karty to poprosty karta z przelana kasa na zakup ( nie wiem czy daje to jakiś rabat )
Co do twoich dojazdów .. sprawdź na dworcu punkt db tam kupisz bilet okresowy
@bsl: U mnie troche cienko z jezykiem, chyba że będzie mozliwosc zalatwienia tego po ang.
Te automaty to raczej latwo znależć? Coś takiego?
Jest mozliwosc używania tego po ang lub jak wygląda płatność, przyjmuja karty polskich bankow z kontami walutowymi czy raczej gotowka?
Raczej w tych automatach nie da się kupić tego miesięcznego biletu?
Gdy kupi sie bilet to trzeba je pewnie w pociągu jakoś skasować czy czeka sie za ludkiem
@kolak68: Masz może z tym doświadczenie? Widze na tej aplikacji że jest możliwość kupna miesięcznego biletu przejazdowego na wybraną trase ale wymagaja pokazania jakichś zdjęć czy coś? Czy to porostu wymaganie dokumentu osobistego jak dowod itp, że to twój bilet, bo na te imie i nazwisko zamowione.

Nur gültig in Verbindung mit einem amtlichen Lichtbildausweis. Umtausch und Erstattung des Tickets sind ausgeschlossen.

Inne też co znalazłem wymaga rejestracji czy konta w