Wpis z mikrobloga

[Baza danych Oracle]

Jutro będę instalować pierwszą w mojej firmie bazę Oracle DB w wersji 19c, reszta to w większości 12.2 albo 11, ale te ostatnie służą tylko jako swoisty "gateway" pomiędzy bazami produkcyjnymi a szkolnymi/postgresowymi

Dzisiaj na wirtualce testowałem całą procedurę którą jutro będę wykonywać i jeden etap wywołał u mnie pewną niepewność:
A mianowicie, w momencie gdy mając env już zainstalowanej bazy 19c wykonałem:

rman target /

connect catalog rcat/haslo@bazakatalogowa;

RMAN> register database;


To otrzymałem komunikat z błędem:

RMAN-06429: RCVCAT database is not compatible with this version of RMAN


Zdaję sobie sprawę, że mogę go zniwelować poprzez wykonanie polecenia

RMAN> upgrade catalog;


Tylko moje pytanie jest takie - czy to nie spowoduje jakiś komplikacji z już zarejestrowanymi innymi bazami?

Poza tą którą jutro będę instalować istnieje jeszcze około 50 innych baz, z czego mniej więcej połowa to bazy produkcyjne i nie chciałbym czegoś spieprzyć.. :/
#oracle #bazydanych
  • 1
@DinapeS: w teorii nic się nie stanie. W praktyce zawsze coś się schrzani. W przypadku katalogu masz sprawę o tyle prostą, że nie pracuje 24h, więc możesz zrobić restore point i potestować za dnia. Czyli upgrade (komendę 2 razy trzeba wpisać) i resync, backup datafile jakiejś bazy 11/12. W moim przypadku jakieś drobne problemy były, gdzie mogłem to unregister/register. W przypadku upgrade do 12 w jakiś bazach musiałem pogrzebać w schemacie