Wpis z mikrobloga

@kuroszczur: ja radzę się zapoznać z podstawowymi informacjami na temat klimatu, możesz następnym razem się nie ośmieszysz i nie będziesz bronił kretyna uważającego badania naukowe za lewicowe brednie.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: ci ścisłowcy, np. po polibudach, są zwykle ignorantami w tematach poza swoją wąską specjalizacją.

Skrajnie upraszczając: wiedza techniczna pompuje ego, ogranicza horyzonty do wąskiej dziedziny i buduje fałszywe przekonanie o własnej nieomylności.

Jeśli ścisłowiec nie włoży świadomego wysiłku w edukację humanistyczną, nie posiada wystarczającej wiedzy, aby zauważyć złożoność niektórych tematów społecznych np. zależność system społeczno-gospodarczy a katastrofa klimatyczna.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Kurcze nawet jeśli jest profesorem w swojej ścisłej dziedzinie to jakie to ma znaczenie jeśli nie ma absolutnie żadnej wiedzy w kwestii klimatologii, a więc i kompetencji do podważania dorobku naukowego?
  • Odpowiedz
@kuroszczur: wiadomo, że EOT, bo nic nie wiesz w temacie i mógłbym cię łatwo zgasić jak peta. Jedyne co ci pozostaje to wklejanie jakichś filmików z YT, bo nie masz rozumu, żeby podać chociaż jeden argument przeciwko antropogenicznemu globalnemu ociepleniu.
  • Odpowiedz
@ghostface: Ja akurat nie podzielam w pełni zdania cumpla, chociaż antropogeniczne działanie jest dla mnie przesadzone (filmik youtube). Na pewno sprzeciwiam się proponowanym metodom walki z nim opartym na zamordyzmie.
  • Odpowiedz