Wpis z mikrobloga

Cześć, czy jest sens załatwiać kredyt hipoteczny przez doradców kredytowych? Mam dwóch z polecenia od znajomych co się na takie coś zdecydowali, ale nie wiem dokładnie jak oni na tym zarabiają. W sensie boję się że mi wcisną produkt na którym mają najwięcej marży dla siebie.
Interesuje mnie 500k kredytu.
#kredythipoteczny
  • 11
  • Odpowiedz
  • 2
Nam doradca bardzo pomógł wybrać taką ofertę, której warunki były dostosowane do naszych planów odnośnie spłaty (darmowe nadpłaty i skracanie okresu kredytowania). Ponadto miał do polecenia notariusza w bardzo dobrej cenie, a i w gratisie dostaliśmy ubezpieczenie mieszkania na rok za kilka stów. Sam bym nie był w stanie w rozsądnym czasie przeanalizować wszystkich ofert banków, więc moim zdaniem warto.
  • Odpowiedz
Cześć, czy jest sens załatwiać kredyt hipoteczny przez doradców kredytowych?


@redditowywykopek: nie warto, doradca poleci Ci ten bank, który mu najwięcej zapłaci, nie ten, w którym znajdziesz najlepszą ofertę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@insurance: Model biznesowy doradców kredytowych (zbieranie prowizji od banku za podanie im klienta na tacy) raczej każdemu człowiekowi dałby do myślenia, że w interesie doradcy będzie dopasowanie banku pod kredytobiorcę w sposób maksymalizujący zyski doradcy, a nie jakości produktu dla klienta (który niekoniecznie będzie się w temacie orientować). Dlatego zadałem pytanie. Skoro kasa dla nich jest mniej więcej taka sama ze wszystkich banków to zakładam, że raczej będzie im zależeć
  • Odpowiedz
@fegwegw: nie wiem skąd się takie opinie biorą, jesteśmy w trakcie brania kredytu, ani przez chwilę doradca nie sugerował ani nie wskazywał na żaden bank, wybór był tylko i wyłącznie naszą decyzja
  • Odpowiedz