Wpis z mikrobloga

Bawil sie ktos w crownfunding? Liroy startuje niedługo ze zbiórką na swój biznes w temacie CBD i wyrobów konopnych.
Myślę, że mógłbym wrzucic do wora jakąś nie dużą kwote.
Tylko nie orientuje się kompletnie jak to działa.
Załóżmy, ze bedzie chcial zebrac 4 miliony. Ja wrzuce do wora 2 tysiące. Na jakiej zasadzie będzie przypisana mi ilość akcji?
Jak będę mógł je sprzedać? Na jakiej zasadzie ustalany będzie kurs?
#gielda #crowdfunding
  • 17
@Blue_PSH: Były przypadki, że biznes się rozwijał i wchodził ostatecznie na giełde? Generalnie nie widzi mi się na olx pisać o sprzedaży akcji ( ͡º ͜ʖ͡º) Jestem na to zbyt leniwy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Blue_PSH: Rozumiem, będe to sobie obserwował. Generalnie mam przekonanie, że rynek produktów na bazie konopii czeka boom i przy wyborze odpowiedniego projektu można będzie w perspektywnie kilku lat wyciagnąć stope zwrotu set/tysiąc procent.
dzieki
@Fexo: Najpewniej Liroy założy spółkę z.o.o., i wyemituje udziały po np. 50pln każdy. Ty jak inwestujesz 2k to dostaniesz 50 udziałów.
Jako że wniesiesz udziały do spółki, zostaniesz jej wspólnikiem, przez co będziesz miał wgląd ile udziałów/akcji w ogóle istnieje w spółce.
Akcje/udziały będziesz mógł sprzedać w momencie gdy spółka wejdzie na rynek (NewConnect albo GPW), albo będziesz musiał sam znaleźć nabywcę i sprzedać mu udziały według prawa kodeksu cywilnego.
@spermochlip: Załóżmy, że spółka weszłaby na giełde. Jak tutaj wygląda proces odsprzedania akcji? Czy musze to zrobić? Czy mogą zostać przetransferowane na moje konto maklerskie?
@maniek74: Nie jest możliwe określenie na ten moment. Ważne z mojego punktu widzenia, jest że zakładają to jako scenariusz bazowy. Generalnie słuchałem chwile ich prezentacji inwestorkiej ze stocka. Wodolejstwo, mało konkretów, uśmieszki Liroya i pewność, że są najlepsi. Brakuje tylko danych, liczb i faktów.
Gdybym zastanawiał się nad wrzuceniem w coś takiego 100 tysiecy to bym tego nie zrobił. 5 stówek wrzuce z ciekawości żeby wiedzieć na przyszłość z czym się
@maniek74: "– Mamy w planach wejście na rynek NewConnect. To jest jeden z exitów, który przygotowujemy dla naszych inwestorów – powiedział Liroy-Marzec."
To wszystko co padło na ten temat.
@maniek74: Skad info? Bo na ich stronie znowu wodolejstwo " Chociaż żadne kroki w tym kierunku nie zostały jeszcze podjęte, to nasza strategia zakłada takie działanie w ciągu najbliższych 5 lat." - jedno z pytań w zakładce FAQ