Wpis z mikrobloga

Witam

Czy jest jakakolwiek funkcja której może mi brakować w mpim obecnym #xiaomi redmi 9, która jest w telefonach górnej półki #android ? Przez ostatni rok korzystania jedyny problem jaki miałem to to, że emulacja Wii/Gc to tylko 40fps. Poza tym telefon nie ścina, ma nieśmiertelną baterię, jest wytrzymały itpitd. Ostatnio na wykopie jest nalot na to, że "co wy, jakieś sziajomi? Sprzęt dla biedaków kultystów, którzy nie ogarniają co dobre. Tylko mój Samsung/Huawei/Iphone/etc".

O #!$%@? tu chodzi?
  • 4
@KaMaTwo połóż obok siebie Xiaomi i jakiś dobry telefon, powłączaj aplikacje, poprzewijaj ekran, porównaj zdjęcia i filmy to zobaczysz różnice. To tak jakby porównać dacie do mercedesa i pisać, że oba jeżdżą więc to to samo.
@Cyslav: Argument ze zdjęciami do mnie nie przemawia. Od zdjęć wymagam tylko tyle, żeby zdjęcia tekstu były czytelne. Jeśli chodzi o ux to z większością rzeczy też nie ma zauważalnych problemów. Aplikacje się nie ścinają, gry chodzą na max fps, ekran się płynnie przewija, czasy ładowania są niskie. Aplikacje nie wyłączają się w tle i tak dalej. Porównanie dacii do mercedesa ma sens jeśli założy się, że oba auta mają podobną
@KaMaTwo Nie mają takich samych osiągów bo chociażby ekran Xiaomi ma 60hz gdzie porządne telefony mają już 120 albo 144hz, tak samo ramu jest mało, pamięci masowej mało i jest wolniejsza, procesor i grafika są wolniejsze i to wszystko sprawia, że telefon jest znacznie mniej responsywny. W dodatku te telefony są po prostu awaryjne, Samsungi S3 czy S4 w dzisiejszych czasach dalej działają, gdzie w Xiaomi po 2 latach bateria już ledwo
@Cyslav: Okej, rozumiem. Ekran z wyższą częstotliwością to mógłby być argument, tak samo jak porównywalnie niska wydajność SOC. Z ramem i pamięcią bym się wstrzymał, bo 64/4 nie szoruje dna tak bardzo jak się wydaje (jestem w stanie sobie wyobrazić osoby, którym 64gb nie wystarcza, ja nią nie jestem. Jeszcze nie musiałem ani razu niczego usuwać żeby zwolnić pamięć).

Co do stanu to na daną chwilę nie ma nawet pęknięcia na