Wpis z mikrobloga

Zaraz zaczynam nową robotę i pierwszy raz trafiam do firmy gdzie jest code review ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak rozumie to jest taki roast dla programistów? Mam nadzieje ze nie beda mnie tam bardzo jechali, bo planuje tam dłużej popracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #pracbaza
  • 11
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: korzystaj ile wlezie z code review. To nie jest czepialstwo, tylko szansa na naukę po obu stronach. Przykładowo - Twój kod może i będzie działać z uzgodnioną specyfikacją i wymaganiami biznesowymi, ale jak biznes wyskoczy z jakimiś zmianami to powinien być łatwo rozszerzalny. Jeżeli nie jest - code review powinien to wychwycić.
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: Nie, code review to nie roast. Code review ma zwykle na celu dwie rzeczy:
- wyłapanie wszystkich potencjalnych problemów
- zaznajomienie się innych członków zespołu z Twoimi zmianami
W przypadku juniorów code review dodatkowo pomaga ocenić progres oraz nakierować na właściwą drogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Code review to nie okazja do roastowania czy obrażania innych. Jeśli ktoś nie zgadza się z Twoimi zmianami powinnien wyjaśnić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ChamskoCytuje: najpierw masz wrażenie, że się wszystkiego czepiają na code review a potem odkrywasz taką ciekawą książkę jak clean code i nagle się okazuje, że to wszystko ma sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: code review poza tym co napisali Mircy powyżej to też potężny dupochron jak naknocisz to nie jest tylko twoja wina ale głównie tego co nie wyłapał bo on jest 'starszy i mądrzejszy'.
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: a, jeszcze dodam, że jeśli ktoś robiący code review traktuje ten proces jako okazję do podreperowania ego i pokazania kto tu rządzi to zdecydowanie minął się z pracą którą wykonuje bo z takim podejściem po prostu obrzydzi ten proces osobie sprawdzanej.

Każdy popełnia błędy, niezależnie od poziomu stanowiska jakie zajmuje oraz rzecz jasna wiedzy i doświadczenia. Sam nawet leadowi czy seniorowi znajdywałem rzeczy, które można było zapisać inaczej np. aby
  • Odpowiedz