Wpis z mikrobloga

Mała rzecz a cieszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kilka tygodni temu zrobiłem sobie dla sportu płytkę bazowaną na ESP32 (z wifi/bt pod potencjalne zastosowania Smart Home) która ma 4 kanały 2A każdy do sterowania LEDami po PWM z sygnałowym wyjściem dla ledów RGB.

Jestem zadowolony bo cała płytka działa dobrze, przetestuje jeszcze PIR sensor i będzie można ruszać ze sprzedażą płytek na Ebayach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cały projekt jest open source i jak tylko skończę prostą bibliotekę do obsługi go podziele się linkami :D

#esp32 #arduino #elektronika #programowanie #led
sorek - Mała rzecz a cieszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kilka tygodni temu zrobiłem sobie dla spor...
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: używasz esp led? Co robisz na sterowanir serwerem z przeglądarki? Bardzo ciekaw jestem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@sorek: Używam biblioteki fastled i zwykły http_server, każdy sterownik ma odbiornik IR i przekazuje wszystkie odebrane kody na serwer więc można dowolnym pilotem w dowolnym pomieszczeniu sterować wszystkim.
@sorek: Kod przepadł jak zepsułem sobie raid0 z 5 ssdków, ale na dniach będę to pisał od nowa bo mniej więcej pamiętam co i jak a api używam nie tylko do tego. Zerknij w przykłady fastled tam jest dokładnie ten sam frontend, zostawiłem sobie go w programie bo w sumie całkiem wygodne do testowania, normalnie wszystko współpracuje z czujnikami ruchu i krańcówką w zamku, czujnikiem jasności, i obecnością telefonu w sieci