Wpis z mikrobloga

Dzień 30
Ploty łącznie ~3767
Expected time to win 8 days
XCH = 2

Pytaliście jakiego sprzętu uzywam do plotowania i w ogóle.
Plotują:
8x NUC
i7-10710U, 2TB NVME, 32-64 GB RAM (zależy co włożyłem)
4 PCty z takimi prockami
2x Ryzen 9 3900X
2x jakieś inne Ryzeny starsze
W każdym siedzi łącznie 2-4TB NVME SSD, spięte w software RAID0, różne modele

Ploty wpadają na NASy Synology - ds1821+,DS1520+ i jakies dwa biedniejsze, starsze. Na NASach albo JBOD albo RAID0
Wszystko to spięte jest switchem Ubiquiti Edge Switch lite bo tańsze nie wyrabiały a w szczycie leci 4-5Gbit ruchu
A ploty trzymam tymczasowo na NASach (tam też farmią) a docelowo przenoszę na dyski na USB, mam trochę seagate 4-5TB, mam trochę większych - mix WD i Seagate, od 8 TB do 16TB
W NASach razem siedzi ponad 200TB, zajęte z tego jest 140. Do tego mam jakieś 300-350TB dysków na USB w zapasie. Wartość inwestycji możecie sobie przeliczyć - za TB płaciłem między 80 a 120zł.
#0xchclub #chia
  • 10
  • Odpowiedz
Pomimo że mam tylko 71 plotów aktualnie i tak trzymam kciuki za ciebie ;]. Należy się Tobie jak psu kiełbaska.


@Cez4r: już raz trafiłem cumplu,
Poczekaj na poole - nawet z tych 71 płotów powinno kilka $/dzień wpaść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pienio69: Właśnie mieszane uczucia. Z 1 strony strategia to: zapełnić 11TB które posiadam. Wyhodować 2 XCH jak szczęscie pozwoli. Za hajs dokupić dedykowany komp co pociągnie więcej TB i wszystko na niego przenieść a nie na moim do grania. a z 2 strony, zobaczymy co poole przyniosą. Może mniejszy a systematyczny dochód też będzie ok, a za niego dyski dokupywać.
  • Odpowiedz
@100kW: U mnie na starym dedykowanym kompie to 80W czyli koło 1.40zł dziennie. (Sprawdzone wtyczką co pomiar daje). Teraz leży wszystko na kompie od gier, a on 24h i tak i tak chodzi. Więc ja aktualnie nie liczę ceny prądu. W momencie pisania tego tekstu właśnie wskoczyło 13 EiB.
  • Odpowiedz