Wpis z mikrobloga

@karpadoor: @blinxdxb: to jest bzdura, bardzo wysoka inflacja wymaga podniesienia stóp, co powoduje odpływ kapitału z giełdy, jak i kruszców, w kierunku obligacji, dodatkowo w czasach głębokiej recesji ciężko myśleć o kupnie kruszców skoro nie masz na chleb, a dealerzy #!$%@?ą cały profit + przechowywanie
musiałbyś wyjść na srebrze z +50% najmniej
powodzenia
xD
@getin: normalnie tak by było, obligacje nie zadziałają teraz, to są praktycznie lokaty, będziesz na nich tracił niezauważalnie. A co do srebra to nie interesują mnie tam mierne zwroty jak 50% w długim okresie.
obligacje nie zadziałają teraz, to są praktycznie lokaty, będziesz na nich tracił niezauważalnie.


@blinxdxb: jak będziesz miał wyższe stopy to zadziałają

A co do srebra to nie interesują mnie tam mierne zwroty jak 50% w długim okresie


@blinxdxb: to powodzenia xD
@getin: wiem, że wiesz jak to działa, sam przeżyłem ostatni kryzys, ale to co nas czeka nie można porównać z tym co było. Przez ten dodruk i ujemne oprocentowanie pompuje się tylko nieinflacyjne assety jak giełda czy krypto co pozwala spłacić łatwiej dług powiększonym obrotem pieniądza i dodatkowym oprocentowaniem lokat, ale walnie to przez to co spowodal Covid, bo nie da się już kontrolowac M2.

Co do samego srebra zerknij tutaj
@blinxdxb: ale zrozum, że ty nie przewidzisz co będzie za 10-20-30 lat, to bez sensu zamrażać kapitał (srebrem na górce), który może w tym czasie pracować, osiągać zyski już teraz a nie wyimaginowane "kiedyś tam, może"
to jest po prostu idiotyzm
( ͡º ͜ʖ͡º)
ale to twój hajs, miejmy nadzieję, że nikt tego nie powtórzy
@getin: ale to Ty uważasz, że srebro jest na górce, ja uważam, że jest w mega dołku. Czytałeś artykuł, którzy wrzuciłem?

PS. Nie jestem jedyny, popatrz co kupują wieloryby a czego się pozbywają. Od 2008 do dzisiaj z kilkudziesięciu K zrobiłem kilka milionów, bo podejmowałem decyzję jakie podejmowałem, większość z nich odwrotnych do tego co pisali na wykopie Lol. Teraz podjąłem taką i uważam, że jest tak samo słuszna jak wszystkie
Nie jestem jedyny, popatrz co kupują wieloryby a czego się pozbywają.


@blinxdxb: wieloryby mają zupełnie inny portfel

Co Ci po akcjach, skoro nie będą nic warte?


@blinxdxb: kiedy to nastąpi? dajesz gwarancje na te bzdury? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@getin: Nigdy nie dam zadnych gwarancji, bo nie da się ich dać, natomiast inwestuję na tyle długo, że łatwo jest mi przewidzieć gdzie jesteśmy dzisiaj i w jakim kierunku idziemy. Dla mnie inwestycje to zabezpieczenie mojej przyszłości i emerytura za 10 lat, dlatego inwestuję w milionach a nie stowkach, dlatego poświęcam ogrom czasu na research. Ty mówisz, że srebro jest na górce, ja mówię, że jest w dołku.
Tak jak w
Pobierz
źródło: comment_1622217797rjMVSBw6QwgKv0Q6Mj0nKH.jpg
@getin: akurat dzisiaj to żadna sztuka ja przewidzieć. Teraz jest czas, żeby realizoszc zyski zanim będzie za późno. Kto będzie miał gotówkę może odkupić za grosze i poczekać te 5-7 lat aż recesja się skończy i zarobi, przynajmniej tak to działało do tej pory, jednak do tej pory nie mieliśmy do czynienia z tyloma czynnikami naraz. Skąd wiesz, że nie zablokują Ci nagle możliwości sprzedaży? Tak jak to zrobił Robin Hood
Pobierz
źródło: comment_1622218585her8VYAYUcfRJsI2utI27I.jpg
@blinxdxb: spamujesz tym samym w kilku tematach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a jak akcje mi się nie spodobają to sobie sprzedam jednym klikiem wcześniej, to jest przyszłość dziadku, już nie latamy z papierkami do banku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@getin: odpowiadam na pytania a nie spamuje. To nie ja założyłem ten temat jeśli nie zauważyłeś, zostałem do niego zawołany.

PS. Sprzedasz tak jak ludzie GME chcieli sprzedać i im w appce zablokowali ta możliwość? Iksde.

Szkoda też, że się tyle naprodukowalem, skoro to wszystko co masz do powiedzenia, no ale może ktoś inny skorzysta.
Sprzedasz tak jak ludzie GME chcieli sprzedać i im w appce zablokowali ta możliwość?


@blinxdxb: finalnie sprzedali bez problemu, szurowski przykład ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie chce ciebie szokować, ale sprzedaż złota też była swego czasu blokowana (jakbyś nie znał historii)
@getin: no sprzedali, tylko nie za tyle za ile chcieli i kiedy chcieli, więc średnie wytlumaczenie. Tym bardziej, że to była jednorazowa akcja na jednej firmie, jak Ci walnie konkretnie to się może na tym nie skończysz. Na NASDAQ np standardem jest, że blokują transakcję jak się za mocno zmienia kurs.

Co do złota wiem, wciąż jednak uważam, że mając coś fizycznego będę bezpieczniejszy, a sprzedać zawsze się będzie dało, jak
że mając coś fizycznego

@blinxdxb:
ale ty docelowo nie będziesz miał nic fizycznego, bo musisz to przechowywać na co... dostajesz papier xD

Na NASDAQ np standardem jest, że blokują

@blinxdxb: to zamykasz pozycję, realizujesz zysk, wychodzisz z dolara w kilka sekund, wyjeżdżasz za granicę, zrób to samo ze swoją toną srebra xD
@getin: ja to przechowuje w domu :) jak już pisałem 100kg to tyle co kilka pudełek po butach.
Co do transportu to jest oczywiście minus, ale mniejszy, niż jak Ci zablokują możliwość kupna czy sprzedaży w aplikacji.
Na NASDAQ sobie co najwyżej appke możesz zamknac a nie pozycje jak system uzna, że kurs poszedł za bardzo so góry albo na dół i tyle pohandlujesz.
Próbowałeś coś kupić albo sprzedaż na NASDAQ jak system zablokował transakcje?


@blinxdxb: ja od czasu straszenia kryzysem (drugi rok) zarobiłem kilkaset procent, nie muszę na siłę kupować, większość mam już w walutach, nie mam żadnych długich pozycji, te są dla emerytów i lamerów
@getin: ja również i w marcu 2020 jak mówiłem, że kryzysu nie będzie i to chwilowe spadki to się ze mnie śmiali tutaj. Inwestuję od 2008 roku jak już mówiłem, wiele widziałem. Ale wciąż nie odpowiedziałeś o kupowaniu i sprzedaży na NASDAQ podczas halt trading, który potrafi wystąpić kilka razy dziennie, bo w telewizji ktoś coś powiedział o danej spółce i nie chodzi tu o żadne longi. Piszesz głupoty i jeszcze
Ale wciąż nie odpowiedziałeś o kupowaniu i sprzedaży na NASDAQ podczas halt trading, który potrafi wystąpić kilka razy dziennie


@blinxdxb: zajmuję się okresami day tradingiem i nie zauważyłem tego, to jest jakiś szaleńczy bełkot ( ͡º ͜ʖ͡º)
@getin: ale zobacz z jakiego powodu, np co to jest T1. W Marcu 2020 to były setki jaki nie tysiące spółek. Będziesz miał to samo za kilka miesięcy jak się zacznie Rollercoaster. Czego nie rozumiesz? Nie rozmawiamy przecież o dzisiaj tylko rozmawiamy o kryzysie i o tym co wtedy się będzie działo na giełdach i jak w jednym MO.enxid mogą cie pozbawić możliwości handlu, bo tak. To, że nie wiedziałeś i
tylko rozmawiamy o kryzysie.


@blinxdxb: ale jakim kryzysie? gdzie masz kryzys?
przez ten czas jak ty tracisz czas na pseudo kryzys ja sobie żyje i zarabiam na giełdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)