Wpis z mikrobloga

Ostatnio pojawia się tu dużo sesji wszelakich, więc może i ja coś wrzucę. Opublikowałem ostatnią część kampanii, rozpoczętej w 2018 roku (wszystkie na kanale, ale początki bywały trudne, więc ostrożnie), w sumie to 97 odcinków. Trochę żałuję, że nie udało się dobić do 100 - ale byliśmy już trochę zmęczeni systemem #krysztalyczasu i umówiliśmy się, że nie będziemy na siłę przedłużać. Być może jest to najdłuższa kampania #rpg na polskim YT, a trzeba szczerze powiedzieć, że nie dzieliliśmy sesji na kilka odcinków - jeden odcinek to jedno spotkanie 2-3 godzinne, czasem dłużej.

Przez ten czas wiele się zmieniło - gramy online, więc z czasem poprawiliśmy warstwę techniczną (i sprzętową), nigdy wcześniej nie graliśmy w tym gronie, więc przewinęło się kilku mniej i bardziej charakterystycznych graczy, którzy się nie odnaleźli w tej formie, a dodatkowo przenieśliśmy się z Roll20 na Astrala (choć finał jeszcze na starej platformie). Oprócz tego na kanale pojawiły się też inne sesje (#zewcthulhu, #warhammer) i poradniki, które linkowałem w innych miejscach. Gdyby ktoś więc potrzebował jakichś porad dotyczących grania online, to chętnie udzielę informacji z pierwszej ręki.

No ale wspominana #sesjarpg - szczególnie zachęcam do obejrzenia ostatniej sceny, jest ona zaznaczona na pasku filmu (link bezpośrednio do ostatniej sceny). Niebawem startujemy z publikacją nowej kampanii - w innym świecie, ale z tymi samymi graczami.

#tradycyjnerpg #pnprpg #papierowerpg #gryfabularne