Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budownictwo
Zrobiłem wylewkę pod domek narzedziowy i zle wyłapałem poziomy, jak widać stoi woda.
Spadek dachu z domku bedzie w dwie strony ale pewnie przez to ze jest zle wypoziomowane bedzie dostawala sie woda do srodka.
Zostało mi 5 worków cementów wiec chciałbym je wykorzystać, piach też jest. Pytanie czy mogę wypoziomować zaprawą z cementu + piach ewentulanie coś jeszcze do tego czy tylko te specjalne samopoziomojące?
MrsMsx - #remontujzwykopem #budownictwo
Zrobiłem wylewkę pod domek narzedziowy i zle...

źródło: comment_1622029130XDlSUBFbPBtGwSuRLF0nxM.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrsMsx: ja bym tak zrobił. Tylko musisz dać tak z 8 cm i siatkę najlepiej. Ten beton bym traktował jako chudziak.. Poza tym odejdzie ci problem izolacji poziomej przeciwwilgociowej.
  • Odpowiedz
@MrsMsx jeśli ma być wylany placek do poziomu to trzeba niestety ta powierzchnię wypiaskowac lub zgroszkowac aby betony się połączyły. Inaczej prędzej czy później odparzy, odpadnie i będzie się wykruszać.
  • Odpowiedz
@MrsMsx: a może zastanów się z drugiej strony - czy po prostu tego nie przeszlifować w pasującej Tobie płaszczyźnie. Zrobienie wylewki /placka z zaprawy cementowej może być problematyczne pod względem sczepności obu warstw i placek po jakimś czasie odpadnie.
Koszt wyszlifowania wybranych przez Ciebie fragmentów (tak, aby woda łatwo spływała) jest niewielki: tarcza to szlifowania (z takimi klockami a nie spiralami - ta, jest to polerowania) - ok. 50 zł, okulary
  • Odpowiedz
@MrsMsx: ja bym tą płytę przeciął środkiem na pół, wyrzeźbiłbym w tym przecięciu korytko do odprowadzenia wody, ewentualnie wbiłbym się dołem rurą i zrobił jakiś dren
  • Odpowiedz
@Szaraban korytko w środku domku nje jest eliminacja problemu, dalej masz wodę w domu, plus jest taki, że ja doprowadzisz na zewnątrz.. Tym bardziej że op nie ma izolacji przeciwwilgociowej, więc jest ku temu znakomita okazja. Jak pojawia się woda w domu to też robisz korytko aby odprowadzić nadmiar?;)
  • Odpowiedz
Jak pojawia się woda w domu to też robisz korytko aby odprowadzić nadmiar?;)


@kierownik_budowy: poniekąd oczywiście, że tak. Dla przykładu musiałem dociągnąć kanalizację pod zmiękczacz wody, albo zrobić korytko tuż za drzwiami garażu bo po zamknięciu drzwi stała w nim kałuża.
  • Odpowiedz
nie powinno być w tych miejscach wody,

@kierownik_budowy: że co? tnz co stawiasz przed garażem zakaz wjazdu dla śniegu i deszczu a on wtedy magicznie znika na wjeździe do garażu? a dla spustu od zmiękczacza też jakiś zakaz czy przez megafon mówić co kilka dni?

na krańcu posadzki robi się lekki spadek

@kierownik_budowy: bzdura, pochylenie robi się dla całej posadzki

aby woda, która wleci przy otwieraniu sama spłynęła na zewnatrz
  • Odpowiedz
@Szaraban jojo, pan murator - ofensywa :) primo woda która dostała się na wjazd garażu powinna spłynąć na zewnątrz wraz ze spadkiem - spadek na wjeździe robi się oko 30-50 cm od bramy,, Duo pochylenie nie robi się na "całej wylewce" tylko w środkowej części garażu jeżeli jest takie życzenie klienta (lub dewelopera) wykonuje się posadzkę w spadku tzw kopertę (najlepiej) lub inne cuda no i wtedy nie może zabraknąć równie odpływu
  • Odpowiedz
Duo pochylenie nie robi się na "całej wylewce" tylko w środkowej

@kierownik_budowy: wielkie xD z niewiedzy i prób ratowania się idiotyzmami. Spadek robi się zgodnie z projektem, tam gdzie jest przewidziany NA CAŁEJ WYLEWCE a nie tylko na jakimś magicznym kawałeczku.

wykonuje się posadzkę w spadku tzw kopertę (najlepiej) lub inne cuda

@kierownik_budowy: hohoho pan bez wiedzy nagle oświecony o spadku próbuje się ratować na lub inne cuda. Nagle spadki
  • Odpowiedz