Wpis z mikrobloga

@na_piechote: jak nie mieszkasz w gorach to tak naprawdę 5-6 biegow wystarcza w rowerze. Ja po przejechaniu 8 albo 9k kilometrów po wielkopolsce nigdy nie zmieniłem z przodu blatu. Z tylu tez nigdy nie uzylem najwiekszego i najmniejszego blatu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@na_piechote: "bo tutaj jest kaseta z trybem 28 max. Czyli, że normalnie sobie wymieniam kasetę na 11-32 x8 i można latać na tej korbie i łańcuchu bez modyfikacji?"

- to zależy jaka masz przerzutkę, są różne długości wózka, ja mam Sorę z średnim GS wiec mogę wsadzić 34s, ale mając krótki SS zaleca się 28 max, 32 łyknie, ale 34 już nie bardzo. Przerzutka kosztuje <150 złotych więc to nie majątek
@hiperchimera: 32 przyjmie z krótkim wózkiem, a ta Merida z linku ma średni wózek, więc teoretycznie włożysz tam nawet większą.
11-32 z korbą 50/34 powinny wystarczyć na wszystkie szosowe górki. Zresztą, kaseta 11-28 też wystarczy do podjazdów powiedzmy 5-6%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Treki: "11-32 z korbą 50/34 powinny wystarczyć na wszystkie szosowe górki."

dalej zostaje kwestia nogi :) ale jako amator wolałbym mieć 34 z tyłu dla bezpieczeństwa :) 1/1 w szosie oznacza że jeśli nie możesz podjechać, to problem znajduje się na siodełku

"Zresztą, kaseta 11-28 też wystarczy do podjazdów powiedzmy 5-6%." wg. mnie na pierwszą szosę to trochę mało, równiejsza kadencja, ale kosztem uniwersalności
@hiperchimera: mój single speed 48x17 daje radę na 8% (ʘʘ).
@na_piechote: Merida Scultura 80 jest spoko jeśli chodzi o sam rower. W razie potrzeby przerzutka Claris Gs powinna dać radę z kaseta 34 (co polecam - siłowa jazda bardzo demotywuje)