Wpis z mikrobloga

@narzyzz: kończę studia i nie pytam dla siebie XD jestem anty wojskowo nastawiona do świata, po prostu jestem ciekawa co robi na co dzień taki żołnierz, bo kase dostaje i w sumie jestem ciekawa za co, bo jakieś konkretne sytuacje co może się taki realnie przydać to raczej rzadkość

@Rocky_Zuma_Skye: nie odróżniam ich, ale wtf oczyszczarka? xd bo strażak to też rozumiem że taki od pożarów? xd
@Samol94: XD właśnie tak to widzę, znaczy wiadomo że czasem ich gdzieś wyślą do pomocy żeby się realnie przysłużyli, ale takie sytuacje w normalnych nie covidowych warunkach raczej nie były częste.
@blablalbla ćwiczą. Są. Stanowią straszak. Gdyby ich nie było to znalazł by się ktoś kto będzie miał żołnierzy i ich wykorzysta. Strzelanie wcale nie jest proste, do tego działanie w grupie, odpowiednie poruszanie się po polu walki i wykorzystanie sprzętu, osłon, etc. Praktyka wielokrotnie pokazała że pospolite ruszenie przegrywa z wojskiem zawodowym dlatego też ich się trzyma. Wiem że na papierze i w piosenkach jest fajny świat bez żołnierzy, broni, rakiet, etc.
@RKarolR

Strzelanie wcale nie jest proste, do tego działanie w grupie, odpowiednie poruszanie się po polu walki i wykorzystanie sprzętu, osłon, etc.

To oczywiste, ale opce pewnie chodziło o to co robią na co dzień w jednostce, przecież to o czym piszesz da się ćwiczyć tylko na poligonie a jednostki większość czasu spędzają raczej u siebie w budynkach jednostki. To co tam robią między poligonami? Chyba nie mają strzelnic w środku
@Lucider5 @blablalbla 7:00 Zaprawa
7:30 Toaleta poranna ( umyć się po biegu)
8:00 apel poranny i postawienie dodatkowych zadań poza planowych
8:15 Codzienny przegląd sprzętu ( sprawdzasz np jako kierowca wszystkie funkcje pojazui czy wszystko działa prawidłowo)
9:30-15:00 zajęcia takie jak np WF, Regulamin ogólny, obrona przed środkami masowego rażenia, taktyka, szkolenie strzeleckie, szkolenie saperskie, szkolenie medyczne, terenoznawstwo, szkolenie prawne. Zajęcia są teoretyczne na salach wykładowych lub praktyczne w polu.
15:00 apel
7:00 Zaprawa

7:30 Toaleta poranna ( umyć się po biegu)

8:00 apel poranny i postawienie dodatkowych zadań poza planowych

8:15 Codzienny przegląd sprzętu ( sprawdzasz np jako kierowca wszystkie funkcje pojazui czy wszystko działa prawidłowo)

9:30-15:00 zajęcia takie jak np WF, Regulamin ogólny, obrona przed środkami masowego rażenia, taktyka, szkolenie strzeleckie, szkolenie saperskie, szkolenie medyczne, terenoznawstwo, szkolenie prawne. Zajęcia są teoretyczne na salach wykładowych lub praktyczne w polu.

15:00 apel popołudniowy

15:30
@blablalbla Wytłumacz mi proszę co w moim komentarzy jest "XDDD" ?

Patrzenie na wojsko jako na zbędny element w państwie jest takim przejawem ignorancji że aż ciężko to ująć słowami.

Prawie wszystkie kraje na świecie mają wojsko lub podobne formacje ale randomowy wykopek jak zwykle wie lepiej.

Historia bardzo dobrze pokazała co się dzieje jak wojsko jest olewane i marginalizowane, a Ty mając za sąsiadów Rosję nie widzisz sensu posiadania armii ?
@Keneth-J: co prawda w obliczu zagrożenia rosją nasza armia jest wielkim XD, mało ludzi, sprzęty pamiętające drugą wojnę światową i dowództwo z resztą też. Potrzeba nam dużych nakładów coby przeżyć przynajmniej dobę.