Wpis z mikrobloga

Mam pomysł na grę online. A może już taka jest?
Całość to strzelanka typu Battlefield albo CS:GO tylko ważne żeby były różne typy jednostek, ewentualnie piechota, ale możliwość używania pojazdów. Cały pic polega na tym, że jeden z graczy w każdej drużynie jest dowódcą i wydaje komendy reszcie. Widzi mapę z góry i wydaje polecenia piechocie, czołgom i innym jednostkom a zadaniem żołnierzy jest wykonywać jego rozkazy jak najlepiej. Odpowiedzialność za zwycięstwo spada na całą drużynę wraz z dowódcą. Na koniec pokazana jest cała lista rozkazów i drużyna ocenia czy dowódca dobrze nimi kierował. Drużyna sama wybiera dowódcę przed grą i wykonuje komendy.
Jest już takie coś?

#gry #csgo #battlefield #grykomputerowe #pytanie
  • 10
@United: No właśnie, zamiast tego wszyscy biegali po mapie chaotycznie. Ten dowódca pewnie też. Dowódca powinien mieć widok z góry jak typowa strategia.
@kidi1: Właśnie tam dowódca miał tylko widok z góry. Do tego masz takie realistyczne gry jak Squad gdzie też jest taka rola dowódcy, chociaż tam możesz jak bardzo chcesz sobie postrzelać ale to jest taka gra gdzie raczej sie nie biega bez celu po mapie i fraguje.
@kidi1: nie polecam marnować czasu na H&G. Aspekty strategiczne ograniczają się tam do wysyłania na mapie globalnej, a nie taktycznej dywizji które determinują potem zasoby drużyny w faktycznej strzelance. (zasoby mam na myśli ilość odrodzeń czołgów, samolotów czy samej piechoty i pojazdów samochodowych) W teorii fajnie, w praktyce dosyć często się zdarza, że wylosuje cię do przegranej bitwy gdzie gracze z jakiegoś powodu olali część frontu na mapie globalnej i męcz
@kidi1: przyglądałeś się kiedyś serii ARMA? Jest znana z bardzo realistycznego podejścia do pola walki. Nie wiem na ile spełnia podane przez ciebie koncepcje ale z pewnością nie jest to typowy fps nastawiony na aima, a raczej koordynacje taktyczną i prace zespołową.