Wpis z mikrobloga

Mireczki co się bardziej opłaca jak zależy mi na dużej pamięci, series s + ten oryginalny segate 1tb czyli razem 1360 gb dostępne czy może series x z 800 gb, bo cena ta sama. Mam ekran 1080p i nie planuje tego zmieniać, za to jaram się dużymi fpsami, 60hz -> 120 hz to duuużo lepsza sprawa niż full hd -> 4k. Czy warto poświęcić te 500 gb za trochę lepsze podzespoły? Zalezy mi przede wszystkim na płynności mogę przeżyć gorszą grafikę tylko żeby fpsy były stabilne.
#xbox
  • 29
  • Odpowiedz
@BLUtuff: Możesz spokojnie brać series s. Ja mam series x, brat ma series s, więc mam porównanie. Różnica to głównie rozdziałka i czasem niższe detale typu cienie itd, ale szczerze mówiać po podłączeniu jednego i drugiego sprzętu pod monitor 1080p praktycznie brak widocznych różnic. Stabilne fpsy series s powinien trzymać przez cała generacje bo to nie cpu jest bottleneckiem mniejszej konsoli tylko gpu i ram, oczywiście o ile deweloperzy będą myśleć
  • Odpowiedz
@BLUtuff: Powiem, tak bierz XSX. Nawet jeśli grasz w FHD to po prostu niektóre gry na XSS nie oferują FPS boost, albo mają 60fps w śmiesznej rozdziałce. NP AC valhalla ma 60fps w 900p, gdzie na XSX jest w 60fps w dynamicznym 4k. Poza tym masz 825gb na gry nowej generacji, na gry ze starej generacji dokupisz sobie dysk HDD 1tb i tyle.
  • Odpowiedz
@mikorys: A na xsx w tym przypadku moge liczyc na zamiane tego 4k na 120 fps? Bo jeśli nie to jak dla mnie wychodzi na to samo, totalnie nie czaje 4k i tych ray tracingów itp ja chce fpsy ( ͡° ʖ̯ ͡°), bo to one robią gigantyczną różnicę w odbiorze gry.
  • Odpowiedz
@BLUtuff: No nie w każdej grze, ale gra w FHD ładniej wygląda na XSX bo, gra jest renderowana w 4k i downscalowana w do 1080p. Aktualnie na XSX jest sporo gier w 120 fps (a na XSS niekoniecznie, raczej targetem jest 60fps) tu masz listę. Ogólnie skoro zależy ci na FPSach bier XSX bo sporo gier po prostu ma 30 fps gdzie na XSX jest 60. Np w takim cyberpunku masz
  • Odpowiedz
@BLUtuff: Zawsze możesz kupić na OLX, Series X jest praktycznie bezawaryjny. Na OLX ceny wahają się w okolicach 2000zł więc, bardzo dobra oferta. Grunt, żeby z konsolą był paragon i tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@mikorys: O w UK tak dobrze nie ma, pewnie dlatego że ludzie bogatsi i większy popyt. Fabrycznie nowe na ebayu, gumtree są 50f droższe niż w sklepach. A używane sprzedawane ze 20-30 f więcej od sklepu ale z akcesoriami jak headsety, charging docki, gry itp. I jakoś głupio mi wspierać ludzi przez których mam problem z zakupem konsoli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz