Wpis z mikrobloga

@DzikiJelonek: @buueno: taka koleracja z 2018 tylko jeżeli faktycznie by miało znieść 80% to wychodzi jakieś 13k dno.
Pierwsza fala wzrostową - na tagach lecimy na 1mln$
Fala spadkowa : koniec Bitcoina
Druga fala wzrostowa: kolejni chętni chcą się dowiedzieć o co w tym BTC chodzi ( moje wejście 2018)
2 fala spadkowa : 30k nie przebije tyle razy odbijało.
3 fala wzrostowa: wyciszenie i fake newsy ubieranie ulicy.
Ostatnia
@arkadi2020 teoretycznie wszystko wskazuje na koniec hossy ale nigdy nie byliśmy tak blisko hiperinflacji a to zmienia postać rzeczy. Ci co mają gotówkę a jednak brakuje im do kupna ziemi, nieruchomości a fizyczne złoto jest problematyczne w przechowywaniu czy sprzedaży moga pójść w akcję lub BTC bo innego wyjścia nie ma.
@maryjuszpitagoras: wydaje mi się że jesteśmy u progu załamania na akcjach. Szczególnie S&P wygląda jakby miał wykonać ruch na południe. Dax podobnie. Wyższe szczyty a na wskaźnikach dywergencje. 16.06 ogłoszenie przez fed stóp procentowych i na tą decyzję czekam. Obecnie według mnie to za bardzo nie ma czego kupić wszystko osiąga szczyty akcje, surowce, kryptowaluty. I obawiam się że właśnie o to chodzi aby ludziom przestało się opłacać trzymać na lokacie
@arkadi2020 nie klei mi się realizacja zysków i zjazd giełd skoro drukarki drukują na potęgę a przez 1,5roku ludzie nie wydawali kasy a inflacja powoduje, że mobilizują się do remontów, zakupów itd Żeby był zjazd na giełdach musieliby wywalić stopy procentowe na 5pkt na strzała + powrót covida a to spowoduje spadek wartości pieniądza a wtedy możemy jechać na dół. Czy to jest prawdopodobne? Raczej nie
@maryjuszpitagoras: mi nie klei się 10 letnia hossa, wykręcanie historycznych szczytów na mniejszych wolumenach. Jednego jestem pewien to co dzieje się obecnie na świecie nie jest zdrowe i do końca roku się o tym przekonamy.

Przeanalizuj historię jeden z nielicznych wykresów wyprzedzających kryzysy.
https://fred.stlouisfed.org/series/T10Y2Y ustaw maksymalny okres czasowy, my na nim znajdujemy się w kryzysie czy widzisz dookoła siebie pesymizm? Czy wykresy to pokazują? Jeżeli nie to najlepsze jeszcze przed nami.(