Wpis z mikrobloga

od dawna straaaaaaaaaaasznie kusi mn żeby przetestować ten słynny gcam
ale baaaaaaaaaaaaaaaardzo nieufnie podchodzę do softu z nieoficjalnych źródeł
na telefonie jestem pologowany do różnych newralgicznych rzeczy plus weryfikacja dwuetapowa i te sprawy
nie znam się kompletnie na tym na ile android jest bezpieczny tzn nie mam bladego pojęcia czy np dałoby się stworzyć apkę która pomimo odmówienia jej wszelkich uprawnień mogłaby to jakoś obejść i robić brzydkie rzeczy (i jak bardzo brzydkie) co dodatkowo wzmacnia mój strach
na necie można przeczytać że XDA is a trusted source albo It is completely safe. It is made by xda developers ale jakoś średnio mnie to przekonuje
w sensie już pomijając odwołanie do autorytetu to przecież wersji tego na różniaste telefony jest milion i skąd mam wiedzieć że typ robiący tę którą akurat ściągnę faktycznie jest trusted
ogólnie to jak bardzo (nie)bezpieczne jest instalowanie tego typu apek spoza play store i co złego może się w najgorszym przypadku stać?


#android #security #itsecurity #telefony #bezpieczenstwo #xiaomi #fotografiamobilna #gcam @niebezpiecznik-pl @ZaufanaTrzeciaStrona @sekurak
  • 10
dobra że telefon mn podgląda/podsł#!$%@? to wiem i na to już #!$%@? w miarę xd
bardziej chodziło mi o to czy np apka która ma akces tylko do wymienionych przez cb rzeczy może np w jakiś sposób uzyskać dostęp do innych rzeczy albo np jakoś mi wykraść hasła zrobić włam na fb/gmaila przechwycić smsy czy coś w tym stylu

a telefon swój lubię i jest bardzo spoko dla mnie gdyby nie #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
da się tak wgl

bo mam wrażenie że żadna apka mnie nigdy o > to nie pytała i mają go defaultowo

@Chodtok: "Goły" Android nie ma takiej opcji wbudowanej, jest w custom ROM-ach. Ale dla każdego urządzenia z Androidem bodajże >= 5.0 możesz użyć aplikacji-zapory w rodzaju NetGuarda (root niewymagany).