Wpis z mikrobloga


Jakie będą długotrwałe skutki rozdawnictwa 500 plus i #nowylad?

Wszystkie ceny poszły w ch*j w górę w tym ceny energii, zewnętrzny kapitał ucieka z Polski a polskie spółki I firmy ledwo co ciągnom, zeby wyjść na 0. Ludzie stracą pracę chyba że będą pracować za jeszcze bardziej gówniane pieniadze, żeby komus opłaciło się korzystać z naszej siły roboczej. Rozwijamy naród niezdolny do myślenia dobijając ambitnych ludzi podatkami. Niestety idąc tą drogą za jakiś czas nie będzie już czym rządzić panie #pis
#jsw #gielda
  • 14
kapitał ucieka z Polski


@artur_syn_tadka: swoją drogą to nie dziwie się że ludzie przestają wierzyć takim informacjom. Ten argument przestał działać bo wycierano sobie nim gębę ostatnie 20 lat przy każdej okazji strasząc ludzi utratą pracy.
Razem z nim dodatkowo dorzucano "tym razem naprawdę się to dzieje", czyli wskazując że poprzedni raz kłamano. Do tego dorzucano porady że człowiek powinien ciezej pracować teraz bo będzie ciesz gorzej.
Nikt już nie chce
@ediz4: poczytaj jakie tam masz sektory... Jestemy 100 lat za murzynami z oze na szczescie equinor I kulczykowa postanowili to zmienić... W IT akurat super zadziała opcja z chmurą Google , no i opłaca się bo programista w polsce jest tańszy niż każdy inny. Co do Koreancow to zapytaj ile podatku płacą w Polsce? Oni nam stawiają warunki a jak im każemy płacić to stąd wypierdzielom. Także dalej uważaj ze żyjesz
@DexterFromLab: nie wiem jak u was w miastach ale ja dochodzę do etapu, w którym przestaje się w ogóle opłacać kupowanie mieszkanie na własność bo zajmie Ci całe życie zeby je spłacić a nie ma pewności czy po 30 latach totalnie nie zgnije znając nawyki deweloperów.
Na zachodzi bardzo dużo ludzi wynajmuje mieszkanie całe życie, z tą różnicą że kosztuje ich to tyle co nic i stać na to praktykujące nastolatki
@artur_syn_tadka: Powiem tak, ja mieszkam na wynajmowanym i mam dość. Nic mi tutaj nie działa, nie lubię tych sprzętów a jak chcę wbić gwoździa na obrazek to muszę się pytać właściciela. To kupuje właśnie mieszkanie, z drugiej ręki biorę kredyt na stałej stopie i mam to w nosie. Przynajmniej miło mi się będzie mieszkało. Wynajmujący to też januszerka, na swoim najlepiej.
@artur_syn_tadka: Mój plan jest taki że będę zarabiał jeszcze więcej niż teraz :D no mam tą stałą stopę, jeśli warunki kredytowe będą dobre to trzymam kredyt, może nawet zamienię mieszkanie na dom. Natomiast jeśli warunki kredytowe będą kiepskie i będę musiał zejść ze stałej stopy no to przykro mi ale spłacam kredyt za gotówkę i żegnam się z bankiem ;)
poczytaj jakie tam masz sektory... Jestemy 100 lat za murzynami z oze na szczescie equinor I kulczykowa postanowili to zmienić... W IT akurat super zadziała opcja z chmurą Google , no i opłaca się bo programista w polsce jest tańszy niż każdy inny. Co do Koreancow to zapytaj ile podatku płacą w Polsce? Oni nam stawiają warunki a jak im każemy płacić to stąd wypierdzielom. Także dalej uważaj ze żyjesz w raju
@ediz4: ucieka z segmentów, z których jako naród mogliśmy czerpać korzyści. Nie ma tu powoli nic co by mogło być exportowane za granice oprócz tańszych roboli i kilku jabłek. Relatywnie to dużo powiedziane, nie wiem czy byłeś na zachodzie i widziałeś jak wygląda różnica w funkcjowaniu państwa? Pieniądze są uzyskiwane przez dysponowanie zasobami surowcowymi, rozwijaniu handlu i technologii. Przeczytaj sobie ile pieniędzy zostalo przepuszczone na 500 i ile dobrego można było