Wpis z mikrobloga

Samsung 980 PRO


@RybsonStream: Uważam że nie. Do plotowania ten dysk ma za mało TBW. Są inne lepsze dyski do tego. Wielkość sieci jest tak duża że jak chcesz coś ugrać teraz to potrzebujesz naprawde dużo TB na HDD i porządny SSD by robić ploty, albo wiele tanich.
  • Odpowiedz
@RybsonStream: ale ile dasz za te dyski? :P

@Cez4r: @artur7177: w sumie to są najlepsze do plotowania pomijając to że koszt plota będzie dość duży ;-) po internecie latają sugestie że te dyski zwykle będą robić gdzieś dwukrotność zakładanego TBW a to już nie tak źle.
Kupiłem jeden 2TB, w tygodniu podmienię go na jednym ploterze i przekonam się sam jaki realnie ma to wpływ...
  • Odpowiedz
@puexam: Są dobre jak się ma mocarnego CPU i sporo RAMu tak żeby robić dużo plotów naraz, a jak się ma jakiegoś 3700X czy 3900X to lepiej podkupić coś z wyższym TBW. Btw. Sprawdź jaki masz na nim firmware bo ostatnio wyszedł update poprawiający buga z działaniem turbocache.
  • Odpowiedz
a jak się ma jakiegoś 3700X czy 3900X to lepiej podkupić coś z wyższym TBW


@artur7177: właśnie tego nie jestem taki pewny. Liczę na to, że komp z 11700K będzie plotował 10-20% szybciej
  • Odpowiedz
@puexam: W większości przypadków wystarczy się mocno skupić na setupie i optymalizacji żeby wyciągnąć te 20-30% szybciej a ludzie walą tysiące w sprzęt - nie mówię, że tak jest w Twoim przypadku ale ogólnie :-)
  • Odpowiedz
@artur7177: myślę, że wycisnąłem z bieżącego setupu wszystko co mogłem, ludzie na internetach mówią o 16-20 plotach dziennie na 11700K, ja robie średnio 23 i wszystko wskazuje na to że ogranicza mnie prędkość głównego 2TB NVMe dysku. Przekonam się za parę dni ;-)
  • Odpowiedz
@RybsonStream: Pełno tego w internecie i na forach. Ogólnie poszperaj i poczytaj to szybko zorientujesz się o co chodzi. W skrócie SSD są ważne z punktu widzenia by szybko zapełniać HDD a czym więcej HDD tym większe zyski.
  • Odpowiedz