Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie płaskie doniczki, drenaż, ziemię i nasionka: drzewa truskawkowego, granatowca, sosny pinni i świerku srebrnego. Nasionka traktuje zgodnie z instrukcją. Myślę że będzie z tego coś ciekawego za jakieś kilka lat. I tutaj pytanie do znawców tematu bo jestem kompletnie zielony. Jak opiekować się takimi nasionkami po zasadzeniu, które docelowo mają być bonsai? I ile czasu średnio zajmuje droga z nasionka do patyczka z listkami. Proszę nie obrażać jak coś głupiego napisałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bonsai #rosliny #botanika #ogrodnictwo #dendrologia
  • 7
@Anmares: no pewnie z 15 lat jak nic :) no i to niestety nie działa tak że wsadzisz nasionko do tej doniczki i tylko czekać. Posadź w małej doniczce, później przesadź do większych donic a to co się da najlepiej do gruntu i "zapomnij" o nich na parę lat :p
@TrashRacoon: nasiona drzewa truskawkowego potrafią nie wykiełkować, więc może spróbuj na jakiejś gazie. Granat wymaga dużego nasłonecznienia, a roślina ma długi okres wegetacyjny, więc jeżeli chcesz owoce to myśl o szklarni na balkonie lub oranżerii.
@Qullion: Truskawkowe namoczyłem i do gazy na 4-6 tyg do lodówki, granacik już w ziemi sobie siedzi, pewnie zacznie kiełkować za 3 miesice czy co ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zależy mi na owocach. Tak for fun sobie sadzę