Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drodzy, mam gorzko-slodki dylemat. Odziedziczylam w spadku po rodzicach spadek. Jestem jeszcze mloda osoba i doroslosc mnie przerasta. Za otrzymany spadek chcialabym dokonac zakupu #nieruchomosci ale jestem tym w kompletnie zielona. Mieszkam w #krakow wiec wlasnie tutaj celowalabym w zakup. Niestety nie mam juz z kim konsultowac tej decyzji. Czy macie jakies wskazowki i dobre rady? Z gory serdecznie dziekuje.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60aa26cf4fdc3a000b6c2fb8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 5
  • Odpowiedz
Jak wybierzesz sobie jakąś mieszkanie w konkretnej inwestycji, to biuro przeprowadzi cię za rękę przez całą procedurę sprzedaży. Potem pewnie trzeba będzie ogarnąć ekipę remontową, ale są firmy które robią całość "pod klucz" albo wgl można wykupić pakiet wykończenia u dewelopera. Z rynkiem wtórnym sprawia jest dużo bardziej skomplikowana, ale za to można próbować kupić mieszkanie "do wejścia"
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: hej ja zajmuje sie sprzedaza mieszkan z rynku pierwotnego (nowych, od deweloperów) w Krakowie - jakbys chciala pogada i skonsultowac temat, to zapraszam śmiało - zawsze chętnie odpowiem na pytania i podpowiem coś.
Zakup nieruchomosci nie jest taki trudny - ale trzeba miec jakies tam podstawy, jesli nie chcesz korzystac z pomocy posrednika.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Spędziłabym dziesiątki godzin na rozmowach ze znajomymi o tym, jakie mieszkania im się podobają, w jakich mieszkali fajnych a w jakich niefajnych, na co ich znajomi narzekali a co ich zachwycało (ludzie mają różne doświadczenia a mieszkania mają różne wady, warto pogadać z kimś kto mieszkał z oknami na północ, kto mieszkał z oknami na gorące południe, blisko ulicy hałaśliwej itp). Zastanowiłabym się jakie wady jestem w stanie zaakceptować (bo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W sumie tak jak stwierdził @vogafe nie wiadomo co dokładnie Cię trapi sprawy prawne, czy wybor mieszkania, czy w ogóle decyzja czy kupować. Ja mogę podzielić się doświadczeniem bo w innych okolicznościach przyrody stałem się posiadaczem większej sumy pieniędzy w wieku młodym z którą nie wiedziałem co zrobić. Zakładam, że skoro jesteś młoda to może za okolo 10 lat Twoje plany życiowe sie wyklaruja, nie wcześniej. W takim terminie w
  • Odpowiedz