Wpis z mikrobloga

Siedząc po kanałach społeczności VR zauważyłem, że co raz częściej widuje się modderów aktywnie przerabiających gry "Flatscreen" na tryby VR. Dzisiaj dowiedziałem się o kolejnej tego typu perełce czyli mod VR do Risk of Rain 2, świetna gra multiplayer w której lądujemy na obcej planecie i staramy się przeżyć ubijając tony potworów z których leci kasa, którą możemy wydać na ulepszenia broni. Mamy również do wyboru masę postaci którymi można grać z ich unikatowymi stylami walki.

Podsyłam wam filmik z akcji używając moda VR. Wspiera 6DOF

#oculus #vr #quest2
  • 13
Jako, że mod nie jest oddzielnym trybem gry to będziemy w stanie dołączyć do rozgrywek ludzi grających domyślnie na ekranach komputerów, także nie spotkamy się raczej z problemem braku graczy do kooperacji.

Kwestia większych patchy niszczących działanie moda może występować, aczkolwiek z tego co wiem jeden z nich jest zapowiedziany dopiero na końcówkę tego roku, a studio deweloperskie gry zapowiedziało rozszerzone wsparcie do tego moda (sic!).

Link do moda: https://thunderstore.io/package/DrBibop/VRMod/

Wątek z
@emjot86: @mikasz: Przede wszystkim, ogromne chapeau bas dla grupy moderów którym udało się stworzyć tak bardzo dopracowanego moda, że odnoszę wrażenie jakby to była oficjalna opcja dodana przez developerów tej gry.

Zaczynając od klawiszy - domyślnie ustawione świetnie się spisują, wystarczy dosłownie kilkanaście minut by móc normalnie grać. Każda akcja w menu i HUD jest podpisana wraz z małą ikonką odzwierciedlającą miejsce na padzie i na której ręce mamy kliknąć.
@mikasz: Można nawet i dzisiaj :) tylko jeszcze do tej pory nie kombinowałem jak ustawić discorda tak, byśmy mogli słyszeć się grając, bo z tego co widzę w RoR2 nie ma wbudowanego systemu voicechatu (chyba, że źle szukam ¯\_(ツ)_/¯).