Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że moje ostatnie problemy z drukiem (nitkowanie nawet na PLA które wcześniej nie sprawiało problemów) wreszcie znalazły swoją przyczynę. Na zdjęciu nowa dysza częściowo wkręcona w blok. Na starej dyszy nawet igły nie mogłem od strony radiatora wsadzić, tak się wszystko krzywo układało. No i teraz czekam na nowy blok - mam nadzieję, że tym razem z prostym gwintem. #druk3d #ender3
mles - Wygląda na to, że moje ostatnie problemy z drukiem (nitkowanie nawet na PLA kt...

źródło: comment_1621626199NfgO4cB3LKuQuqk7XF6VFI.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@100kW: być może poprzednio wkręciłem krzywo - na zamontowanym hotendzie nie było tego tak widać. A teraz gwint jest już wyrobiony i nowa dysza wchodzi tylko tak jak na zdjęciu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Felonious_Gru: ale da się wkręcić całe :) Właśnie dzięki temu zauważyłem problem - wkręciłem, sprawdzam na zimno wkładając filament i wchodzi ładnie aż do dyszy a dalej już z oporem. A do samej dyszy wchodzi jak w masełko. Więc wyszło, że krzywo… Oczywiście nie twierdzę, że gwint był krzywy zawsze - sam go takim zrobiłem wkręcając poprzednią dyszę ;)
  • Odpowiedz