Wpis z mikrobloga

#safemoon
Przypomnienie jeszcze raz, bo pisałem na kryptowaluty ale tam jest taki spam, ze pewnie mało kto przeczytał.
Na reddicie masa ludzi reportuje, że ich Safemoony zostały skradzione z TrustWallet ( i wszystko inne przy okazji).
Furtką do tych ataków jest Pancakeswap, więc jeżeli aktualnie nie używacie to odepnijcie wallet od Pancakeswap, bo to się samo nie wylogowuje.
Dodatkowo w TW - Settings->Security i włączacie Passcode oraz Ask authentication for Transaction Signing, wtedy przy każdym przelewie trzeba podać PIN żeby zatwierdzić transakcje, bez tego jak macie włam to was ojebią ze wszystkiego. Z defaultu jest to wyłączone. po 5-krotnym złym wpisaniu PIN trzeba czekać minute, więc se go nie zapomnijcie :D
Jak seeda przy tworzeniu walletu skopiowaliście do schowka to jest on do wyciągnięcia stamtąd przez hakerów. Nie wiem, czy wyczyszczenie cache TW albo skopiowanie czegoś innego tu pomaga, może ktoś lepiej zorientowany się wypowie.

Nie wierze, że Polacy są tak głupi jak Amerykanie, no ale... część ludzi daje się nabrac na konta "pomocy technicznej" pozakładane na Twitterze, konta te proszą użytkowników o seed żeby udzielić pomocy. Nie podawajcie seed nikomu :)
  • 25
Dodatkowo zainfekowane linki mogą być w kontraktach. Nie wiem, czy to było akurat w tym wątku bo czytałem kilka różnych, ale zdarza się, że ktoś z dupy wyśle wam trochę coinów, w kontakcie jest jakiś link i jak klikniecie to mogiła
@Kolczaneiro: nie scam, ale jest imo bardzo niebezpieczny jeżeli nie masz włączonych potwierdzeń transakcji PINem, a to jest wyłączone po instalacji i sam musisz włączyć. Dodatkowo ludzie piszą, że pomoc techniczna TW jest bardzo opieszała i malo przydatna. To ogólnie jest dla mnie duży problem, bo trzymałem 40k dogów na giełdach które nie istnieją, więc nie ufam giełdom -dziś są, jutro moze ich nie być i nie odzyskasz hajsu. TW jest
@Pan_Kielonek: ja osobiście instaluję meta mask'a tylko jak dokupuje SM, potem szybko odpinam
Seed wordsy trzymam w keepass'ie, do którego hasło pamiętam + ewentualnie mam je zapisane fizycznie na kartce, także czuję się bezpiecznie całkiem