Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nic tak w życiu nie łamie psychiki męskiej, jak bycie zdradzonym. Siedzę w aucie i ryczę, przed dwoma godzinami zostawiła mnie dziewczyna po 6-letnim związku. Znalazła sobie nowego faceta, spotykała się z nim i zdradzała mnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Przystojniejszy i wyższy ode mnie, w dodatku obcokrajowiec z Włoch. Jest mi tak bardzo źle, bo dawałem w związku z siebie wszystko. Sam wziąłem kredyt na nasze przyszłe mieszkanie i po spłacie chciałem ją wpisać jako współwłaściciela. A teraz zostałem sam. Nie wiem jak się z tego podnieść, nie wiem czy potrafię... Dlaczego kobiety tak postępują? Jestem czułym, opiekuńczym i wrażliwym mężczyzną, szanuję wszystkie kobiety i zawsze mam wobec nich instynkt opiekuńczy, zawsze kulturalny wobec nich. A tak zostałem potraktowany. To już mój drugi związek, w którym zostałem zdradzony i porzucony na rzecz przystojniejszego. Nie wiem co dalej, nie wiem jak żyć. Przepraszam wszystkich za ten nieskładny wpis, nie mam komu się wygadać.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60a568c31e7e7f000be60224
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 28
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z pewnością nie jest Ci teraz łatwo. Pamiętaj jednak, że Twoja obecna sytuacja, jakkolwiek ciężka, za pięć lat będzie miała marginalne znaczenie. Tak, jak Twój poprzedni związek teraz.

Niestety świat nie jest zbudowany tak, by ludzie byli szczęśliwi, tylko tak, by przetrwał gatunek, stąd obie płcie nieustannie mają jedno oko otwarte na poszukiwanie lepszego partnera.

Cytując klasyka: trzymaj się Miras
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: no cóż tak kończą Ci mili, spokojni, opiekuńczy faceci. Nie bierz tego do siebie, taki już po prostu jesteś. Świat jest zły, jeśli chcesz coś "ugrać" to musisz sie przestawić. Ale zadaj sobie pytanie, czy chcesz coś robić wbrew sobie.
  • Odpowiedz
PrzyjemnyNomad: Nauczka na przyszłość, że należy być cynicznym względem ludzi. Nie wyobrażać sobie bajek o tej jedynej. Nauczyć się kierowania transakcjami w życiu. Najlepiej się nie przywiązywać.

Jestem taki jak ty z natury, ale udaje mi się zmieniać nastawienie.

Należy jednak przeanalizować swoje zachowanie. Może jesteś za bardzo opiekuńczy i nawet zasługujesz na miano "pantoflarza". Można być opiekuńczym romantykiem i nie być pantoflarzem.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po wydarzeniach z młodych lat, teraz jestem kimś kim nigdy nawet nie myślałem, że będę. I widzę pewne ,,owoce'' czy korzyści z tego powodu, ale nie sugeruj się mną, ja jedne czego jestem pewny w tej całej pustce wewnętrznej to to, że kiedyś sam się wykończę. Ale cóż to był mój wybór, już odwrotu nie ma. Ty zrób to co uważasz za słuszne.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: uwierz mi są gorsze rzeczy które kobieta może zrobić niż to, że twoja luba pójdzie do łóżka z kimś innym. Ja to kiedyś nawet "marzyłem" o tym, że tylko poznała kogoś innego i mnie zdradziła, a nie tak jak było na prawdę.
  • Odpowiedz
niestety czasem po 15 latach dalej ma takie samo znaczenie..


@jojac70: To jest technicznie nie możliwe, z tego względu że stan po szokującym i traumatycznym końcu związku to 50% efekty fizyczne, pozostałe 50% to psychika. Więc nie może mieć takiego samego znaczenia tylko mniejsze bo znika aspekt fizyczny tak jak po uzależenieniu od czegoś.
  • Odpowiedz