Wpis z mikrobloga

@megaloxantha: tak bo coingecko widzi moje i innych obroty na np. localbitcoins jak daje gościowi do łapy kilkaset tys a on wysyła mi BTC.
Te wszystkie wykresy można sobie w dupę wsadzić tyle są warte przy BTC.

Myślisz że Musk czy inne grube ryby kupują na giełdzie BTC?
@megaloxantha: BTC to nie shitcoiny które można kupić tylko na giełdach.
Logistyka już tak się zmieniła że jest setki możliwości zakupu BTC poza giełdami i anonimowo. I w żadnych statystykach nie zobaczysz takich zakupów sprzedaży
@kooliber: Nie wiem czy to ważne w jakim celu ktoś kupuje i kiedy zamierza sprzedać. Prawdą jest za to, że wielkie giełdy pozwalają na zakupy OTC przy większych transakcjach, ponieważ mają dostateczne obroty, aby umożliwić takie transakcje. 300 milionów w miesiąc wygląda dość blado, w porównaniu chociażby z dziennym obrotem największych z giełd.
@kamil-wasniewski: gościu porównujesz giełdę gdzie ludzie kupują shitcoiny na 10min i robią takich transakcji kilkaset dziennie do stabilnych zakupów długoterminowych.

Samo to że za wypłatę środków kasują takie giełdy grubą kasę jasno świadczy do czego to służy. Dojenia frajerów na krótkoterminowych spekulacjach
@kamil-wasniewski: według mnie kupują bezpośrednio od innego grubasa po cichu po kilka set BTC na raz poza giełdą ,wykresami i mediami.

Co nie ma znacznego wpływu na wachania ceny.

Po prostu BTC zmienia właściciela bez różnicy w globalnej wycenie