Wpis z mikrobloga

@Pituch: Przeczytałem i nie zgadzam się.
Po pierwsze:

stadion nie wygeneruje większych zakłóceń mieszkańcom osiedla Rury czy Czuby niż odbywające się nieopodal Juwenalia.

To juwenalia są organizowane co tydzień (od kwietnia do września)? - Pierwsze słyszę!

Po drugie:
Przykład nie trafiony toruńskiej Motoareny oddalonej od najbliższych bloków (w linii prostej) o 1,39 km (pomiar z googla) vs. nowy stadion w Lublinie, który według pomiarów na googlu znajdzie się:
- 213 m
  • Odpowiedz
@camddn:

Chyba nie zrozumiałeś:

1) Z juwenaliami czy imprezami na terenie browaru chodzi o to, że wcale nie będzie głośniej w trakcie meczu na nowym stadionie niż podczas tych imprez. I tak, wiem co mówię, bo w 2018 miałem przyjemność spać w hotelu naprzeciwko Narodowego (fakt, był po drugiej stronie Wisły) podczas GP. Było cicho, pomimo pełnego stadionu a okno miałem otwarte. Bardziej mnie irytowała policja jeżdżąca na sygnale Wisłostradą

Natomiast
  • Odpowiedz
@Pituch:
Chyba jednak dobrze zrozumiałem.
1) Juwenalia to 2-3 dni w roku, Zresztą porównywanie muzyki do warkotu silników? Serio?!

2) Co nie zmienia faktu, że motoarena znajduje się na "zadupiu", a nie pomiędzy osiedlami!
Autorzy tego listu przecież sami napisali ze:

Irracjonalne wydają nam się oczekiwania, by stadion budować poza miastem, czy na odległych strefach przemysłowych. Trudno znaleźć przykłady wybudowanych ostatnio w Europie stadionów, które znajdują się poza miastem czy poza
  • Odpowiedz
Jeśli możesz to proszę uświadom mnie który stadion żużlowy powstał (od zera) w ostatnich latach w Polce, w najbliższej lokalizacji osiedli. Modernizacje istniejących (od komuny) stadionów się nie liczą! Ok?


@camddn:

Oprócz Torunia tylko druga Motoarena w Łodzi która co widzę stoi normalnie obok osiedla
  • Odpowiedz
Jeśli możesz to proszę uświadom mnie który stadion żużlowy powstał (od zera) w ostatnich latach w Polce, w najbliższej lokalizacji osiedli. Modernizacje istniejących (od komuny) stadionów się nie liczą! Ok?


@camddn: Młodsza siostra toruńskiej - moto-arena w Łodzi.
  • Odpowiedz
Dziękuję @Borysko_88: @gokish: za informację.
Jest tylko jeden (dość istotny) szczegół

Obiekt powstał tuż obok dawnego stadionu żużlowego

Wikipedia

Także okoliczni mieszkańcy już wcześniej (przed zbudowaniem nowego) mieszkali przy stadionie żużlowym.

Natomiast w Lublinie planuje się wybudować nowy stadion w TYM miejscu.
Obecny stadion znajduje się w odległości 2,15 km (w linii prostej) od planowanego (nowego).
  • Odpowiedz