Wpis z mikrobloga

Mirki, jak uważacie?

#pytanie #zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski

Moja siostra przeprowadza się do swojego niebieskiego. Do jego rodzinnego domu. Ona zarabia prawie raz tyle co on.
Jako, że się wprowadza, to trzeba na nowo urządzić jego pokój. Kupić meble, większe łóżko itd.
On zbiera kasę i inwestuje, bo będzie otwierał swoją firmę przy domu. Wszystkie koszty z tym związane to jakieś 60k.
Remont pokoju to jakieś 8k.

Jak sądzicie, czy w takiej sytuacji jest w porządku, ze ona sama płaci za remont pokoju, czy mimo wszystko niebieski powinien się dołożyć?
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@angela09: to są w związku czy są współlokatorami? Z drugiej strony, jak otwiera firmę to będą razem z niej ciągnąć profity. Nie ma odpowiedzi. Muszą sobie to sami wypracować.
@angela09: czyli on zbiera kasę, żeby otworzyć firmę, a ona wyremontuje pokój? Czy ja dobrze czytam? :P W domu, który jak rozumiem nie należy do niej? Takie powalone deale to można ewentualnie robić jak się jest wiele lat w dobrym i stabilnym małżeństwie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdyby to była moja siostra to powiedziałabym jej, że jej chłop zbiera kasę, żeby się bogacić, a ona kupuje graty,
@angela09: A to zmienia to trochę postać rzeczy, ale i tak wydaje mi się, że nie powinno być tak, że ona sponsoruje to całkowicie, bo nie dość, że dom nie jej, to jeszcze będą korzystać wspólnie. Jeśli są ze sobą tyle lat, to pewnie jakoś ogarną to między sobą tak, by nikt nie czuł się oszukany, ogólnie to ich sprawa. No, ale ja jestem z patorodziny i bym w takie biznesy