Wpis z mikrobloga

Moje przewidywania na dzisiejszy półfinał:
Pewniaki do awansu: Rosja, Norwegia, Malta, Litwa, Ukraina, Cypr i Chorwacja
Pewniaki do odpadanięcia: Irlandia, Słowenia i Macedonia Północna
Co do reszty to będzie wygladało tak, że jeden kraj z tych dwóch awansuje a jeden odpadnie:
Belgia i Rumunia (dużo większe szanse na awans daje Belgii, ale różnie moze być)
Szwecja i Australia (ryzykownie, ale postawiłbym na Australię)
Azerbejdżan i Izrael (tutaj 50/50, ale lekkie wskazanie na Izrael)
Jestem w stanie każdą opinię uzasadnić, ale to można pisać i pisać o każdyn pojedynczym przypadku, więc jak z czymś się nie zgadzacie, albo zastanawiacie się dlaczego tak uważam to mozecie pisać.
#eurowizja
  • 17
@Flow12: wiele osób tak uważa, ale wiele ludzi uwielbia te piosnekę. Zazwyczaj takie skrajne piosenki radza sobie nieźle, bo nie da się glosowac przeciwko, no chyba że jurorzy. Norweski utwór ma taką zaletę, ze wyróżnia się na tle stawki, a jednoczesnie jest dosyć main streamowy, więc wydaje mi się że dzięki temu będzie mieć bardzo dużo punktów od widzów. Ja osobiście bardzo lubię. Jedna z moich ulunionych piosenek w tym półfinale.
@kknsgvnfbjndf: według mnie z tych radiowych to Cypr i Chorwacja są znacznie bardziej catchy, więc to są pewniaki. Izrael i Azerbejdzan tez pewnie duzo pkt dostana, ale jednoczesnie sobie sporo odbiorą, bo te występy mają podobna grupe docelową.
@OstatniZnak: chciałbym, bo bardzo lubię ten utwór. Pamietam jednak wiele przypadków, gdy tego typu utwory flopnęły, a i tutaj widzę że wokalnie dziewczyna ma trochę problemy. Dużo pewniejsza moim zdaniem jest Belgia, a ciężko mi sobie wyobrazić by 2 takie piosenki z dosyć takim specyficznym mrocznym klimatem miały awansować. Zazwyczaj jest dobrze jak 1 awansuje. Pamiętam 2 świetne piosenki: Belgia 2018 i Islandia 2016 i z nimi sobie kojarzę te 2
@rzep_psiego_ogona: też tak na poczatku myślałem, ale po przeanalizowaniu konkurencji nie widzę tego. U widzów to moze być poza top 10 spokojnie, a i u jurorów moim zdaniem znajdzie się sporo piosenek które mają szanse na lepszy wynik, np Malta, Australia, Belgia, Cypr czy nawet Ukraina i Litwa
@rzep_psiego_ogona: ja osobiście lubię te piosenkę. Chyba nawet moja ulubiona Szwedzka od lat, ale nie czuję żebym jakoś desperacko pragnął żeby awansowała. Pewnie wolałbym żeby awansowała niż np Azerbejdżan czy Litwa, ale np jakby przegrała z Irlandią czy Rumunią to się ucieszę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wypopkowicz: Nie byłbym pewien Norwegii do końca.

Kurde, jak teraz patrzę na ten semi to może być ciasno.

Z par, które wskazałeś wskazałbym Australię i jednak Azerbejdżan - ta druga koniec końców szybko wpada w ucho i te "ma ma ma ma" zostaje na trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@amrotek: Też miałem w ostatniej trójce polske i azerbejdżan. I do tego Serbia. Nie mam tego nigdzie zapisane przy sobie teraz niestety. Pamiętam że do top 16 miałem tak:
1.Bulgaria
2.Szwajcaria
3.Wlochy
4.Finlandia
5.Irlandia
6.Hiszpania
7.Rumunia
8.Szwecja (teraz pewnie bym niżej dal troche)
9.Francja
10.Belgia
11.Islandia
12.Norwegia (dałbym wyżej teraz)
13.Gruzja
14.Malta
15.Ukraina
16.Australia