Wpis z mikrobloga

Jestem na wykopie od 2014 roku i dobrze pamiętam, że wtedy, gdy na wykopie królował jeszcze Korwin, kuce mówiły "zniesiemy prawie wszystkie podatki i pomoc społeczną, ale zobaczycie, najsłabsi w społeczeństwie nie zostaną pozostawieni sami sobie, bo ludzie są dobrzy, więc będą dobrowolnie łożyć na prywatne fundacje, chętnie się podzielą pieniędzmi".

No i właśnie teraz na wykopie dobrze widzimy jak sprawdziły się te przepowiednie - #nowylad podwyższy najbogatszym lekko podatki tak, że #programista15k stanie się #programista14k, a ci wszyscy miłosierni samarytanie w płacz, że komunis i zabierajo, a kasa idzie na patologię (patologia czytaj emerytka czy rodzina z dwójką dzieci). Nawet mi was nie żal, buractwo aż kipi z takich wpisów samozwańczej elity, gdzie najbiedniejszych się demonizuje i wyzywa od patologii.

#bekazpodludzi
  • 6
a ci wszyscy miłosierni samarytanie w płacz, że komunis i zabierajo, a kasa idzie na patologię


@azen2: No właśnie na tym polega problem, co napisałeś - ten zabrany hajs w żadnym stopniu nie wspomoże najbardziej potrzebujących, a wyższa składka zdrowotna nie uleczy systemu ochrony zdrowia, tylko hajs pójdzie na patologię i Lexusy dla znajomych królika.

O ile zgadzam się jako były korwinista, że kuców trzeba orać, to z tych podwyżek naprawdę
W moim przypadku to będzie +5k podatku. Zgadzam się z tym, że podatki na służbę zdrowia powinny być wyższe i i spodziewałem się tego. Nie spodziewałem się aż takiej podwyżki a w zamian nic ciekawego na czym ja bym skorzystał.