Wpis z mikrobloga

Ostatnio zajęłam się robieniem mini filmików edukacyjnych dla uczniów i kupiłam mikrofon itd. Nagranie jest w miarę ok, bez szumów, obrabiam je w audacity wg wskazówek z tego tutoriala: https://youtu.be/WVFBkYwB0zo Do usuwania szeleszczących głosek dziewczyna używa wtyczki de-esser i mam ją zainstalowaną, ale mam wrażenie, że niespecjalnie ona pomaga (a okazuje się, że mój głos dość mocno szeleści i nawet dla mnie jest to denerwujące, a niby całe życie się słucham ;).
Gdzieś w necie, szukając odpowiedzi, co zrobić, znalazłam informację, że ustawienia domyślne tej wtyczki działają na język angielski, który ma inne zakresy (?) niż polski, ale nikt nie podał, jakie wartości powinnam wpisać. Te domyślne wklejam poniżej.
Czy ktoś ma sugestię, jakich użyć wartości? Na pewno da się to zrobić, bo np. taka Justyna Mazur w ogóle nie szeleści, przez co słucha jej się bardzo przyjemnie..
#audacity #audio #pytaniedoeksperta
Pobierz vianette - Ostatnio zajęłam się robieniem mini filmików edukacyjnych dla uczniów i ku...
źródło: comment_1621242664fg1EHwL1SNzwYPiFpBuRUt.jpg
  • 2
@pawel_a23: Dziękuję za podpowiedź! Ustawiłam tak jak powiedziałeś, ale wyrzuca błąd "Wartość przepełnienia". W ogóle się na tym nie znam, więc nie wiem, jak to poprawić.

Edit - jednak coś kliknęłam i udało się, brzmi o wiele ładniej niż wcześniej :D Dziękuję! :D