Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bartekbx10: jak zwykły sensowny odkurzacz kiedyś miał z 1500-2000W, a po unijnych regulacjach mają ledwo 600w - i ciągnie tak sobie.... a tu jest zasilane z akumulatorka od wkrętarki - to ile to może mieć mocy (i jak długo działać) i jak ssać?
  • Odpowiedz
@Bartekbx10: @hrumque: ważna jest moc ssania którą generują te Waty, więc istotniejszym jest podciśnienie i tego parametru należałoby szukać i porównywać.

Problem z tym parksidem jest taki, że jest na akumulatory. Dla mnie bez sensu opcja do stacjonarnego majsterkowania. Pochodzi coś takiego z kilkanaście minut na jednymm akumulatorze. Gdzieś na robotach u ludzi gdzie trzeba coś dociąć jakiś mały mobilny odkurzacz ok, chociaż niekoniecznie ten Parkside.

Jeśli rzeczona mobilność nie
Telepinus - @Bartekbx10: @hrumque: ważna jest moc ssania którą generują te Waty, więc...

źródło: comment_1621153140xBBUuOHxRTJvFFR0tGFp6P.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Telepinus: potwierdzam, cyklonik z Ali robi robotę, zwłaszcza przy wiórach (drewno, mdf itp), gorzej przy elektryzujących się z tworzywa.

Co to za cichy odkurzak? Bo o ile maszyna która coś tnie - hałasuje tylko wtedy gdy tnie, to wyjący nonstop odkurzacz męczy przy robocie...
  • Odpowiedz
@Telepinus: Wlasnie czytałem o cyklonach i separatorach, ale dopóki nie dorobię sie własnego kąta to w grę wchodzi jedynie jakiś odkurzacz (i to niezbyt duży). Natomiast zasilanie akumulatorowe byłoby plusem, bo mógłbym sobie nawet auto odkurzyć. Widziałem rownież, ze ludzie polecają owinąć filtr jakimś materiałem czy pończochach i to rozwiązuje problem zapychajacego sie filtra i w konsekwencji padającego silnika. Zostaje kwestia siły ssania - czy te 9kPa bedzie wystarczające? Widziałem, ze
  • Odpowiedz
@hrumque: @Bartekbx10: Sorry Panowie, że dopiero teraz odkurzacz to Viper Smartness Dv-10, mały ale byk jest wyraźnie cichszy i od Makity i Karchera, moc ssania 21,5Kpa
9kPa może wystarczy jeśli ominiesz problem spadającej mocno wydajności po zapchaniu filtra.
Mam też mały akumulatorowy odkurzacz Makity DCL182, 5,4 Kpa i jak filtr jest czysty to ciągnie przyzwoicie ale po kilku odkurzaniach pyłu po wierceniu mimo, że w worku zbyt wiele nie ma,
  • Odpowiedz