Wpis z mikrobloga

@benzyna_abstrakcyjna: działać będzie tylko po co Ci ten rozłącznik 63A przed 20A? takim wyłącznikiem prąd roboczy wyłączysz.
edit: a i nie masz selektywności, jak któraś 10A Ci wywali to od razu też poleci to 20A na zasilaniu
@benzyna_abstrakcyjna: tak, żeby nie wywalało Ci zabezpieczenia głównego tylko to konkretne od uszkodzonego urządzenia, ale w bloku tego raczej nie zrobisz, musiałbyś mieć tam co najmniej z C32 na wejściu przy B10 na odbiorach. Chyba że możesz je pozmniejszać na mniejsze, ale to może Ci znowu przy uruchamianiu wywalać xD
Selektywność to temat rzeka.
@benzyna_abstrakcyjna: tak, żeby nie wywalało Ci zabezpieczenia głównego tylko to konkretne od uszkodzonego urządzenia, ale w bloku tego raczej nie zrobisz, musiałbyś mieć tam co najmniej z C32 na wejściu przy B10 na odbiorach. Chyba że możesz je pozmniejszać na mniejsze, ale to może Ci znowu przy uruchamianiu wywalać xD

Selektywność to temat rzeka.


@levzor: szczerze mówiąc, to tak tylko do zdjęcia dałem te 10A, bo będą też 16A :
@benzyna_abstrakcyjna: a wiesz jakie masz główne przelicznikowe?

no właśnie niestety 20A : / zamiast topikowej mam taki automatyczny korek. Wiem że lipa, ogólnie jak wywali na klatce, to nie problem wyjść, ale wiem że to słabe...

@benzyna_abstrakcyjna mieszkanie w bloku, a ty chcesz rodzielać pen w mieszkaniu skoro juz masz tam tn-s? ( ͡º ͜ʖ͡º)
A skąd pewność że mam tego tn-s? nie widzę żadnego osobnego
@benzyna_abstrakcyjna: @szymciak
wkładkami można to załatwić, tylko na odbiorach musiałyby być 6A bo 10A to chyba ciągle za mało do pełnej selektywności. normalnie stosunek przy wkładkach jest 1,6 ale przy małych wkładkach jest inaczej, nie mam teraz dostępu do programu żeby to sprawdzić ;p
uważaj żeby nie brać więcej niż te 4,5kW na jednej fazie bo ta główna wkładka będzie Ci się przepalać cały czas.
Możesz nie mieć tn-s w mieszkaniu,
@benzyna_abstrakcyjna: generalnie w Twoim przypadku to byłoby tylko dla wygody jakby wywaliło Ci zabezpieczenie konkretnego urządzenia a nie główne przedlicznikowe na całe mieszkanie, ale z 95% mieszkań nie ma tego zachowanego, bo wszyscy na selektywność mają #!$%@?.
@benzyna_abstrakcyjna: ale kilka odbiorów za jedną różnicówką to też nie jest cudowne rozwiązanie, bo upłynność np na pralce wywali też zasilanie lodówki. Są urządzenia 2 polowe nadprądówka + różnicówka w jednym aparcie, droższe rozwiązanie i jeśli masz możliwość to proponuje wydzielić w ten sposób chociaż obwód lodówki żeby się nie #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@benzyna_abstrakcyjna: ale kilka odbiorów za jedną różnicówką to też nie jest cudowne rozwiązanie, bo upłynność np na pralce wywali też zasilanie lodówki. Są urządzenia 2 polowe nadprądówka + różnicówka w jednym aparcie, droższe rozwiązanie i jeśli masz możliwość to proponuje wydzielić w ten sposób chociaż obwód lodówki żeby się nie #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@levzor: no wiem, ale stwierdziłem że teraz to olewam, bo i
@levzor ja w domu też mam problem z selektywnością. Przed licznikowe C35 zastanawiam się czy jak założę topiki 25A względnie na dom 20A to będzie jakoś to działać?
@szymciak nie, do C32 to będziesz miał selektywne dopiero C16 i to tylko do 270A prądu zwarciowego. Jak masz przedlicznikowe takie małe to nie ma sensu dawać kolejnego zabezpieczenia w domu, tylko od razu zabezpieczenia odbiorów. WLZ jest zabezpieczony przedlicznikowym, powielanie nic nie daje.