Wpis z mikrobloga

W skrócie: Plan pierwszej polskiej otwartej na społeczność (głównie wykopu) kryptowaluty, która będzie działać jak zdecentralizowany STEAM-EPIC-GOG. Na wykopków będzie przewidziane kilka % wszystkich tokenów :)

Taguję #rozdajo bo obiecuję, że jeśli faktycznie zaczniemy pracować nad tym po godzinach, razem z mirkami to każda osoba plusująca ten wpis dostanie trochę naszego wspólnego krypto. I to będzie znacznie więcej niż w póżniejszych airdropach. Wierzę w tą społeczność, do końca będę pamiętał że jestem mirkiem. Liczba tokenów będzie wynosić 2 137 000 000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kryptowaluty #programista15k Ej może zbierzmy się, jako społeczność wykopu, mirki i mirabelki z #it #programowanie #pracait i zróbmy razem kryptowalutę, która może zrobić coś dobrego. Myślałem nad zdecentralizowanym rynkiem aplikacji, uwolnienie ceny aplikacji. Cena gier, programów, apek... ustalałaby się sama, przez popyt i podaż. Zdecentralizowany Steam-Epic-GOG, gdzie po zakupie aplikacji ona faktycznie należy do Ciebie i możesz zrobić z nią co tylko chcesz - pożyczyć koledze, sprzedać, wypożyczyć i zarabiać na chwilowym udostępnieniu "klucza dostępu", którego stan jak token ERC20 na Ethereum byłby aktem dającym prawo do korzystania z aplikacji. Uwolnijmy konsumentów i producentów od wydawców i 30% prowizji. Zero prowizji dla producentów, otwarty kod od samego początku. Wiem, że ta społeczność z której się de facto wywodzę i która mnie bardzo ukształtowała jako człowieka ma w sobie ogromną moc, o której ona sama pewnie nie wie.

Generalnie przez pierwsze miesiące nie będziemy pisać samego kodu blockchaina, bo to jest bardzo skomplikowane. To co chcielibyśmy zrobić to zorganizować jak największą społeczność wokół projektu, by w sierpniu ruszyć ze zbiórką otwartą na świat. Wykorzystajmy bańkę, która jest obecnie na kryptowalutach, by zebrać jak najwięcej kasy na rozwój i w perspektywie 5 lat zacząć wypuszczać gry na blockchainie stworzonym przez ludzi - dla ludzi. Nie dla spekulantów. Sam bym korzystał z czegoś takiego i wiem, że jak my tego nie zrobimy to zrobi to ktoś inny.

Nie mam pojęcia czy to wypali, ale jestem niesamowicie podjarany tym co możemy osiągnąć razem tworząc kod open source od samego początku. Oczywiście to nie tak, że hop zbudujemy krypto w 2 tygodnie, to będzie projekt na lata. Projekt traktuję zupełnie poważnie, jestem bardzo dobrym programistą, ale przedewszystkim mirkiem. Chciałbym, żeby 5% całego projektu zostało rozdane zupełnie za darmo wśród społeczności wykopu.

Zebrałem już kilka wykopków i swoich przyjaciół i jutro (niedziela, 16.05.2021 o godzinie 15:00) planujemy zrobić pierwszego calla odnośnie prac. Całość udostępnimy na wykopie jako film niepubliczny :) Chcę by to był jakiś większy otwarty projekt społeczności wykopa, gdzie przyjmujemy każdą mirablekę i każdego mirka i będziemy płacić mu w jeszcze nic nie wartych tokenach. Ważne, żeby nikogo nie zmuszać.

Jeśli jest ktoś chętny z obszaru IT, zarządzania, marketingu, rekrutacji to proszę do mnie napisać priv. Dla każdego znajdzie się miejsce. To się może udać :)
  • 46
@Amebcio: Planujemy 5% tokenów przeznaczyć tylko i wyłącznie na gry ekskluzywne dostępne tylko i wyłącznie na naszej zdecentralizowanej platformie. Szczerze? Nie mam pojęcia jaki miałoby to wpływ na wielkie gry, jedno jest pewnie. Konsumenci na tym skorzystaliby najbardziej. Producenci też, bo nie bralibyśmy żadnej prowizji za sprzedaż kluczy na naszym blockchainie. Nikt nie musi kazać producentom gier AAA wypuszczać wszystkich kluczy naraz. Myślę, że w praktyce każda strona maksymalizowałaby swoje korzyści
@OrzechowySos: No dobra ale to nadal nie przekona dużych graczy - tacy giganci jak Bethesda, Epic czy EA nie chcą nawet wydawać swoich tytułów na Steam - za wszelką cenę ciągną na własne sklepy fragmentując rynek, co jest zwyczajnie chore. To samo z przemysłem filmowym - kiedyś na Netflix miałeś praktycznie wszystko, teraz zostały z tego ochłapy, bo wytwórnie pootwierały własne usługi streamingu.

Powiem szczerze: Gdyby można było kupić licencję w
@OrzechowySos: Swoją drogą, jak chcecie rozwiązać problem przepustowości i przechowywania? - wszystkie treści muszą być gdzieś przechowywane, a protokoły typu torrent nie dają 100% gwarancji, że mało popularne pliki nie powymierają.
@OrzechowySos: Tylko że teraz mogą być dostępne lepsze technologie - ogarnij SWARM - sieć P2P przystosowana do przechowywania treści z ekonomiczną gwarancją dostępności - są nadal w fazie bety, ale koncepcja jest ciekawa.

Jeśli chodzi o blockchain, to albo klon Ethereum (Albo przynajmniej coś zgodnego z EVM jak Avalanche) albo poczekać na Optimism (powinien wyjść w ciągu kilku miesięcy) i mieć bezpośredni dostęp do skalowania L2 Ethereum
@Amebcio: Samą technologią i rozwianiami problemów o których jeszcze nie mamy pojęcia będą zajmować znacznie bardziej doświadczeni developerzy niż ja, po finansowaniu :) Napisz do mnie na priv, Twoja wiedza może okazać się nieoceniona. Nikogo nie wykluczamy.