Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki.
W poniedziałek ruszam w podróż swojego życia, a tak naprawdę na 3 dni do #warszawa . Jaram się jak głupi, bo prawie od roku nie wyjeżdżałem dalej, niż w koło komina. W związku z tym mam kilka głupich pytań:

1. Oczywiście standardowo jak gdzieś się wybieram, to pogoda pod psem. Ogródki restauracyjne są już otwarte, gdzie najlepiej usiąść, zjeść coś, wypić piwko tak, aby nie zmoknąć i nie zapłacić średniej krajowej? Chodzi mi o jakieś porządne ogródki, a nie postawiony parasol i wszystko mokre ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będę się poruszał w okolicy Starego Miasta i Łazienek.

2. Mam się wstydzić, że chcę odwiedzić Centrum Nauki Kopernik będąc bezdzietny, a mając pod opieką jedynie koleżankę, która jest w zbliżonym wieku do mnie? (over 30.) Jestem jak duży dzieciak i w każdym parku jarają mnie te wszystkie instalacje typu zobacz jak coś działa. ¯\_(ツ)_/¯

4. Nocował ktoś z Was w hostelu Oki Doki na Długiej? Jak wrażenia? To będzie mój pierwszy nocleg w obiekcie typu #hostel , do tej pory zawsze to były jakieś podrzędne hotele czy pensjonaty, więc nie oczekuję broń Boże żadnych luksusów.

5. Jakieś pomysły co zobaczyć ciekawego w trakcie tych kilku dni oprócz tego, co zaplanowałem? (Kopernik, taras na PKiN, Łazienki, pomniki niedaleko noclegu i Powązki)

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i rodowitych warszawiaków chciałbym zapewnić, iż nie zamierzam zostać słoikiem i kalać Wasze miasto swoją długotrwałą obecnością. Po prostu to szybki wyjazd, bo już dostaję na łeb na swoim zadupiu ( ͡ ͜ʖ ͡)


#kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
@r3v
1) Najlepiej przejdź się wieczorem i sam zobacz. Połączysz romantyczny spacer (koło starówki są fontanny) z szukaniem
2) Nie, są nawet specjalne dni, gdzie nie wpuszczają gówniaków, by dorośli mogli też w spokoju się pobawić
4) ¯_(ツ)_/¯
5) Może muzeum wódki, wyżej wymienione fontanny albo niewidzialna wystawa
  • Odpowiedz
@r3v: W Warszawie jest właściwie wszystko (no prócz kąpielisk ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), po prostu zależy jakie masz zainteresowania - czy fajne muzea których jest tu multum, galerie albo zabytki. Czy chcesz poznać historię czy raczej wolisz się bawić.
Pogoda ma być kiepska, ale polecam pożyczyć veturilo i przejechać się bulwarami od mostu gdańskiego do trasy łazienkowskiej. Jak jednak nie będzie paskudnie to warto się przejść
  • Odpowiedz