Wpis z mikrobloga

PiS: *próbuje walczyć z degresywnym systemem podatkowym*
Przedsiębiorcy płacący ZUS ryczałtem i podatkiem liniowym 19%: kradzież! rząd PiS nas kara! oddawanie mniej pieniędzy na utrzymanie państwa, NFZ i ZUS niż oddaje to tyle samo zarabiający pracownik, po prostu nam się należy! 500+ to niesprawiedliwe dawanie pieniądzy nierobom, nasze przywileje podatkowe są w pełni usprawiedliwione!

#antykapitalizm (niby nie dotyczy antykapitalizmu samego w sobie, ale nie mam pomysłu na lepszy tag) #podatki #zus
  • 19
@rzwirq2032: Bo rozumiem, że są ludzie, dla których system podatkowy, w którym każdy odprowadza % tyle samo wydaje się sprawiedliwy. Ja się z tym nie zgadzam, jestem zwolennikiem progresji podatkowej, ale zawsze można podyskutować.
Natomiast jak ktoś uważa obecny system podatkowy za sprawiedliwy, gdzie przedsiębiorca zarabiający tyle samo (lub więcej) niż robotnik oddaje państwu mniej, to nie przemawia przez niego żadne poczucie sprawiedliwości, tylko chęć obrony własnych przywilejów.
@svr_: Dla jasności: dla mnie programista na b2b czy drobny przedsiębiorca to nie jest jakiś wróg klasowy, ale nie dawajmy im jakichś przywilejów podatkowych. Wszyscy chcemy się cieszyć dobrą, bezpłatną służbą zdrowia, usługami publicznymi i infrastrukturą.
@rzwirq2032: A może zamiast iść w jechanie w podatkach równo JDG i UOP, zastanówmy się jak zrobić żeby obniżyć koszta UOP. Plus czemu przy ogromnym skoku wpływów na NFZ, tylko 7% PKB chcemy przekazywać na służbę zdrowia? Czy naprawdę aby uzyskać taki wzrost finansowania trzeba dawać taką stawkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@svr_: Chodzi o to, żeby podatki były równe.
PiS wykonał krok w dobrym kierunku.
Jeszcze likwidacja liniowego dochodowego dla przedsiębiorców oraz stawki podatku Belki jak dla podatku PIT (tj. 0%, 17%, 32%) i już będzie o wiele lepiej, już nawet niech ten ryczałtowy ZUS zostanie jako rekompensata dla @svr_ za brak płatnych urlopów dla przedsiębiorców xD