Wpis z mikrobloga

Mam rok na przemyślenie jak wydymać patologię z tego całego hajsu jaki dostaną. Plułem zawsze na Januszy biznesu bawiących się w kreatywną księgowość, ale teraz zauważam, że naprawdę w Polsce inaczej nie da się żyć na poziomie

nieetyczny biznes ruchający biedotę umysłową, mieszkania na słupów, minimalna na umowie i można żyć jak człowiek

#bekazpisu #nowylad #polska
  • 17
  • Odpowiedz
@niochland: ja proponuję żeby etatowcy oddawali całą pensję państwu w zamian za kartki żywnościowe. Za to pracownikom B2B państwo powinno zapewnić podatek 0% oraz dodatki do pensji. Dzięki temu ci drudzy w końcu powiedzą że jest uczciwie i nie są okradani przez pracownika salonu fryzjerskiego albo kasjerkę w kauflandzie pracującą na etacie xD
  • Odpowiedz
Najgorsze jest to poczucie niesprawiedliwości i bycia wykorzystanym.


@Siddartha: Dokładnie. Ja nie mam nic przeciwko nawet jak te podatki są dosyć wysokie (np. Dania czy kraje skandynawskie), ALE te podatki tam widać!
Taka służba zdrowia. Idę do lekarza - mam wysokiej klasy pomoc medyczną. Dopłacić prywatnie mogę, żeby nie mieć lekarza na pojutrze tylko na jutro. A w Polsce bez Luxmeda mam wrażenie, to bym szybko padł xD

Ale cóż. Skończyło
  • Odpowiedz
@niochland witam w klubie. 11 lat uczciwej działalności od 0, bez dotacji, mimo, że wszyscy obok lecieli w #!$%@? jak tylko mogli. Czara goryczy została przelana.

Majstersztykiem jest wmowienie ludziom, że 1300 euro to klasa średnia. XD a 3000 to bogacze...

Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze...
  • Odpowiedz
Najgorsze jest to poczucie niesprawiedliwości i bycia wykorzystanym. Jakby ktoś mi w twarz pluł.


@Siddartha: tak się czuję jako konsument na którego się przerzuca koszty. JDG będzie mieć to w tyłku bo dla nich podwyżki będą przezroczyste, podniosą ceny.

No chyba że konsument powie basta, i skończy korzystać z droższych usług ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FLAC: I nue będzie nigdzie kupował, chyba że znajdzie kogoś, kto będzie robił za PCK i sam sobie odejmie żeby utrzymać ceny xD
  • Odpowiedz
@tellet: niektórym to trzeba jak krowie na rowie.

Wiadomo że sam sobie wszystkiego nie zrobisz, ale przecież jak masz do dyspozycji 4000 miesięcznie, a usługi za które płaciłeś podrożeją i zaczną przekraczać tą sumę to będziesz szukał tańszych alternatyw albo zrezygnujesz z niektórych całkiem.

Konsument to nie czarna dziura która pokryje wszystkie koszty biznesu. Jeśli tak by było to dlaczego każdy programista sobie nie liczy 50 tysięcy miesięcznie wynagrodzenia? W końcu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FLAC:

Jeśli tak by było to dlaczego każdy programista sobie nie liczy 50 tysięcy miesięcznie wynagrodzenia? W końcu "konsument zapłaci".

Mhm i można tak zbijać cenę mówisz? To dlaczego robolom nie płacić mniej? Oh racja, minimalna dla biedaków którzy woleli walić wodę zamuast się uczyć...
  • Odpowiedz