Wpis z mikrobloga

Cześć,
Potrzebuję opinii i porady. Szukam auta(pierwszego). Wymagania jakie posiadam:
Budżet ~12.000zł
Im młodsze tym lepiej
Auto do jazdy raczej po mieście ale też sporadycznie (czasami do pracy, zakupy etc. Pewnie około 300km miesięcznie + raz w miesiącu trasa 300km, czasami wypad za miasto do 50km raz w miesiącu)
Raczej mniejsze gabaryty niż większe, odpada kombi
Tanie części
Sensowne spalanie
W benzynie

Z tego co się zorientowałem to w grę wchodzi Opel Astra H, Peugeot 207, Ford Focus? Patrzyłem jeszcze Kia Ceed, ale to koszt około 15 tysięcy a chciałbym się zmieścić w tych 12k. Toyota Yaris odpada, nie podoba mi się. Może Toyota Corolla? Czy polecacie coś jeszcze w tym budżecie?

#samochody #motoryzacja #auto #kupieauto #pierwsze4kola

Jakie pierwsze Auto do 12.000

  • Opel Astra H 29.9% (20)
  • Kia Ceed 10.4% (7)
  • Ford Focus 40.3% (27)
  • Peugeot 207 14.9% (10)
  • Inne - napisz w komentarzu 4.5% (3)

Oddanych głosów: 67

  • 45
  • Odpowiedz
@Pangia: Tez o nim czytałem. Mógłbyś w wolnej chwili coś o nim napisać? Dzisiaj znajomy mi go polecał.

@lastro: @PiesLat2230: @Singularity00: Pozwolilem sobie zawołać. Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym który zna się trochę na autach, polecił mi poczytać czy ta astra nie żre oleju, bo podobno z nimi jest problem.

Polecił mi wybrać właśnie między Astrą, Focusem, Ibizą, ewentualnie Octavią?
Mówił, żebym nie brał ani
  • Odpowiedz
@I_Will_Never_Forget: Problemy z elektroniką zwykle wiąże się z tym że samochód jest importowany w popowodziowym stanie
itd. W zadbanych autach raczej nic się nie dzieje.

Co do astry i oleju - jak wszędzie zależy od jednostki. 1.6 115km jest jako takie pod wzgl. dynamiki za to nie jest problemowe.

Co do octavi - większość auta po flotach także przebiegi będą spore (te 189000 w dieslu to niezła ściema)
  • Odpowiedz
  • 0
@I_Will_Never_Forget mam obecnie podobny dylemat. Też budżet 12 tys, potrzebuję małe auto do jazdy po mieście, sporadycznie krótka trasa. Na benzynę. Ale brałam pod uwagę zupełnie inne modele. Volkswagen Golf lub Polo, skoda fabia, toyota corolla. Obejrzeliśmy już 3 czy 4 sztuki, handlarze twierdzą że wszystko ok a na miejscu okazuje się że słupek w innym kolorze, jakieś ewidentne pęknięcia albo brak guzików do opuszczania szyb.. szukanie auta to droga przez
  • Odpowiedz
@d_t_r: Racja, męka w tym wyborem. Pooglądaj rankingi aut do 10-15 tysięcy na youtube. Na YT jest kilka filmów o kosztach częśći/spalaniu/co się psuje. Ja przerobiłem dziesiątki artykułów i filmików i szczerze to chyba ostateczny wybór będzie między oplem Astrą H(jedyny mankament że niektóre silniki żrą olej), fordem focusem i seatem ibizą(tu mam wątpliwości). Na pewno przy takim aucie patrz co jest awaryjne i ile części kosztują, bo z tego
  • Odpowiedz
@Pangia: z tą ibizą to o 3 drzwiowej mówiłeś? 1.6 silnik? Czytałem dzisiaj, że w tych ibizach jest nietrwałe zawieszenie, wycieki płynów z układu kierowniczego i chłodniczego i problemy z modułem zapłonowym. No i że podatny na rdzę. Mógłbyś coś więcej o tym napisać czy to pojedyńcze negatywne opinie. Auto bardzo ładne ale boje się awarii i kosztów. Ewentualnie odnieść się czy mając wybór wziałbyś ibizę, czy może astrę/forda jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@I_Will_Never_Forget skupiając się na tych markach liczę że będą solidniej wykonane. Obejrzałam tańsze auta Fabię z 2005 i Polo z 2005. Fabia bardziej licha, maska to aż prawie się wyginała.. oba auta w środku plastikowe i skrzypiące. Szczerze mówiąc jesteśmy w kropce czego właściwie szukać. Niedawno mąż kupił 15 letniego volkswagena, włożył w niego 2 tys, wiadomo rozrząd, oleje i takie drobiazgi jak mata do bagażnika, jakieś zaślepki i auto super
  • Odpowiedz
@d_t_r: weź pod uwagę, że kupując auto do 12.000 wszystkie będą już wyeksploatowane, więc najlepiej szukaj jak najnowszego rocznika żeby ten przebieg był choć trochę mniejszy. Ja celuję od 2006 do 2008 najlepiej. Poczytaj o tych trzech które wymieniłem. Opel astra H 1.6, ford focus mk2 1.6, seat ibiza z silnikiem 1.6. Ważne by te modele były 1.6 bo są mniej awaryjne. Wszystkie w benzynie. Bo wydaje mi się że
  • Odpowiedz
@I_Will_Never_Forget: a może być i trzydrzwiowa, w niczym to nie przeszkadza
jak piszesz że rocznik 2006 do 2008 no to mowa o generacji 6l po liftingu, ja mam 1.4 przedliftową od 7 lat i dwa największe wydatki na naprawy nieeksploatacyjne miałem z własnej winy – pierwsza w zeszłym roku, bo ją rozbiłem i druga 2 miesiące temu dlatego że stwierdziłem że odłożę konserwację podwozia na ten rok i skończyło się
  • Odpowiedz