Wpis z mikrobloga

Cześć,
Potrzebuję opinii i porady. Szukam auta(pierwszego). Wymagania jakie posiadam:
Budżet ~12.000zł
Im młodsze tym lepiej
Auto do jazdy raczej po mieście ale też sporadycznie (czasami do pracy, zakupy etc. Pewnie około 300km miesięcznie + raz w miesiącu trasa 300km, czasami wypad za miasto do 50km raz w miesiącu)
Raczej mniejsze gabaryty niż większe, odpada kombi
Tanie części
Sensowne spalanie
W benzynie

Z tego co się zorientowałem to w grę wchodzi Opel Astra H, Peugeot 207, Ford Focus? Patrzyłem jeszcze Kia Ceed, ale to koszt około 15 tysięcy a chciałbym się zmieścić w tych 12k. Toyota Yaris odpada, nie podoba mi się. Może Toyota Corolla? Czy polecacie coś jeszcze w tym budżecie?

#samochody #motoryzacja #auto #kupieauto #pierwsze4kola

Jakie pierwsze Auto do 12.000

  • Opel Astra H 29.9% (20)
  • Kia Ceed 10.4% (7)
  • Ford Focus 40.3% (27)
  • Peugeot 207 14.9% (10)
  • Inne - napisz w komentarzu 4.5% (3)

Oddanych głosów: 67

  • 45
@KuliG: poczytam o nim. Co ranking to każdy podaje inne top10 w tym przedziale cenowym, nie wiem już kogo słuchać. Mam świadomość, że za ten budżet to muszę raczej się liczyć z naprawami więc chyba podstawowym kryterium powinny być części i ich cena. A jak się zaopatrujesz na tą Astrę H? Bo sporo rankingów ją poleca ze względu właśnie na części. Co w tym Fiacie Bravo się najczęściej psuje?
@I_Will_Never_Forget na to czy nie jest przerdzewiały, czy silnik równo chodzi jak jest zimny, czy nie leje się z silnika, czy nie wywala błędów, czy nie zbiera sie woda pod dywanikami, niennastawialbym sie na konkretny model. Popytaj wsrod znajomych i rodziny, moze ktos slyszal ze sprzedawane jest auto. Uwazam ze po znajomosci zawsze lepiej niz od mirka handlarza
@I_Will_Never_Forget: sam jeżdze takim bravo ii 1.4 90km w lpg. Pali mi jakoś 9,5 gazu ale mieszkam w górach i cały czas widzi po 4k obrotów.

Najczęściej psujące się w tym aucie to klimatyzacja automatyczna i lepiej jej unikać (aktywatory się psują, wymiana kompletu wymaga zdjęcia deski i wychodzi jakoś 1,5k). Lampy się dosyć mocno wypalają przy większych przebiegach, ja kupiłem z przebiegiem 150k i były dobre ale wyrwałem sobie czarne
@KuliG: dziękuję za obszerny komentarz bo sporo napisałeś, doceniam ;) Wstępnie pewnie skończy się na wyborze między Astrą H a Fiatem Bravo. Do astry przekonuje mnie to, że jak przeglądam olx czy grupy na fb to jest mnóstwo części dostępnych bo trochę ich po drogach jeździ. Osobiście wybrałbyś fiata zamiast tej astry gdybyś miał jeszcze raz wybierać?
@I_Will_Never_Forget: astre od razu odrzuciłem za bycie oplem i astrą ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jak szukałem do 16k to nadal wziąłbym bravo. Tanie w utrzymaniu i całkiem fajnie jeździ.

Teraz sie zastanawiam powoli nad zmianą na jednak cos wiekszego, pod wzgledem rozplanowania przestrzeni fiat jednak leży.
Bravo II 1.4 90 wyrwiesz, w mieście spoko, po płaskim idzie zejść do 7,5l spalania. Chociaż LPG lepszy.

Części śmiesznie tanie, zasadniczo nie ma się co tam psuć.


@KuliG: Co ty za glupoty gadasz. Na bravo trzeba miec przynajmniej 17k,
@KuliG: Ja obserwuje bravo od dłuzszego czasu na otomoto i olx (na podkarpaciu) i za 15-16 są same disele z duza ilością km, nie wygladajace na zbyt zadbane i km tez mają naprane. Za 17 juz mozna kupic jakiegos benzyniaka
Przecież i30 też chodzą drozej. Z benzyną zazwyczaj 16+, a jak jest cos tanszego, to raczej podejrzane


@lastro: Ja swój egzemplarz, z 2007 roku kupiłem za 12000zł od pierwszego właściciela z pełną dokumentacją i przebiegiem 194kkm xD