Wpis z mikrobloga

Mirki z #komputery #informatyka #lightroom #fotografia #windows #macbook mam następujący problem - macbook air 2013, zaktualizowalem do big sur, zainstalowałem lightrooma i obróbka zdjęć to katorga. Na starym systemie i starym LR było nieźle, teraz edycja jednego pliku trwa wieczność.

Moje pytania:

1. Czy coś da się z tym zrobić?
2. Rozważam kupno innego macbooka - jakiego byście polecili (darujcie sobie propozycje po 8-12k( ͡° ͜ʖ ͡°))
3. Rozważam kompa tylko do LR - stacjonarka czy przenośny? Jakie to koszty?
  • 9
  • Odpowiedz
mam następujący problem - macbook air 2013,


Na starym systemie i starym LR było nieźle, teraz edycja jednego pliku trwa wieczność.

Francuski urząd ochrony konsumenta (DGCCRF) ukarał Apple'a 25 mln euro grzywny za celowe postarzanie iPhone'ów. To efekt trwającego dwa lata śledztwa w tej sprawie.


https://www.dobreprogramy.pl/apple-ukarane-25-mln-euro-grzywny-za-celowe-postarzanie-iphone-ow,6628719092442753a

Myślę, ze w pierwszym zdaniu sam sobie odpowiedziałeś co jest problemem...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mam następujący problem - macbook air 2013,


Na starym systemie i starym LR było nieźle, teraz edycja jednego pliku trwa wieczność.


Francuski urząd ochrony konsumenta (DGCCRF) ukarał Apple'a 25 mln euro grzywny za celowe postarzanie iPhone'ów. To efekt trwającego dwa lata śledztwa w tej sprawie.


https://www.dobreprogramy.pl/apple-ukarane-25-mln-euro-grzywny-za-celowe-postarzanie-iphone-ow,6628719092442753a


Myślę, ze w pierwszym zdaniu sam sobie odpowiedziałeś co jest problemem...

@jan_zwyklak: Typie, co mają iPhone do Macbooków xD Twój komentarz nic nie wnosi. Laptop
  • Odpowiedz
@ComboBreaker: ja mam do obrobki peceta stacjonarnego - jakos najlepiej mi sie pracuje teraz na pc. Nie jest jakis super nowy (skladany jakies dwa lata temu chyba) - intel 9700, dwa razy intel optane 905p pracujace w raidzie plus osobny dysk na pliki wymiany. Zarowno photoshop jaki i lightroom chodzi blyskawicznie z pojedynczymi zdjeciami (100mp) i dopiero nieznacznie spowalnia gdy sklejam duze panoramy po 30-40 zdjec sklejanych na warstwie z pozniejszymi
  • Odpowiedz
@L3gion: @dzikireks:
Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi. Robię to hobbystycznie, wiec zawodowy sprzęt jest mi zwyczajnie niepotrzebny. Wybrałbym raczej cos przenośnego zamist pc - mimo ze niejednokrotnie słyszałem ze stacjonarki sa do takiej roboty znacznie lepsze.
I generalnie wolałbym miec jeden komputer taki ogolnouzytkowy zamiast dwóch.
Brat kupił sobie nowego aira 8gb - mówi ze porażka, zastanawia się nad sprzedażą.
Co do 3-3,5 tys warto byłoby kupic?
  • Odpowiedz